Bafra'da Şehitlere Saygı Teröre Lanet Yürüyüşü Yapıldı

Bafra Ülkü Ocakları tarafından organize edilen teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.

Bafra'da Şehitlere Saygı Teröre Lanet Yürüyüşü Yapıldı

 Bafra Ülkü Ocakları tarafından organize edilen teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.

Son zamanlarda artan terör olayları Samsun’un Bafra ilçesinde protesto edildi. Bafra Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüş Gençlik Caddesi'nde başladı. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Şehidim hakkını helal et bize’ sloganları eşliğinde atılan sloganların ardından yürüyüş Cumhuriyet meydan'ında son buldu. Burada yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Osman Osma tarafından yapılan basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, ''
Saygı değer Bafralılar.
Değerli basın mensupları.
Türkiye cumhuriyetinin ve Türk milletinin teminatı ülkücüler.
Bu gün burada toplanmamızın nedeni Hakkâri Dağlıca’ dan aldığımız kara haberdir…

Değerli Bafralılar.
Hakkâri Dağlıca mevkiinde , Iğdırda vatan evlatlarımız, gencecik fidanlarımız kahpe PKK tarafından pusuya düşürülerek şehit edilmiştir. Şehit olan kahraman askerlerimize ve polislerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz.

Vatansever Bafralılar
Şehit kanı ile boyanmış, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesinde nefes alan ve huzurla yaşayan, bölücülük yapan, nankör vatan hainlerine, zamanında ‘Taviz verilmesin, istenilen tavizlerin ardı arkası kesilmez, ülke bölünmenin eşiğine gelir, bunlar kahpedir, bunlarla müzakere olmaz ancak mücadele olur’ dediğimizde, bizi eleştirenler; ‘Şehit gelmiyor, analar ağlamıyor’ diyorlardı. Şimdi geldiğimiz noktada her gün onlarca şehit geliyor. Askerimiz, polisimiz karakoldan, kışladan çıkamaz durumda. Dağlar bir yana kasabalar, ilçeler, şehirler kontrol edilemez durumda. Şehir merkezinin ortasında, banka kuyruklarında, hatta evinde uyurken askerimiz, polisimiz şehit ediliyor.

Neden bu duruma geldik?
Adi terör örgütü neden bu kadar güçlenebildi?
Milliyetçi Bafralılar.
Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durduramadığı gibi teröristlerin daha da çok güçlendirdiği bu son hadiseden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk Devletinin etkisi git gide azalırken, bölücülerin faaliyetleri her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Bölücü örgüt mensubu gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontörlü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir

Duyarlı Bafralılar.
Yıllarca milli ve dini duyguları istismar ederek oy alan iktidar din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Askere, polise, bayrağa, vatana uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna gölge düşürmüştür. Açılım ihaneti çerçevesinde yapılan silah yığınaklarına göz yuman AKP iktidarı ülkenin her bir yanında şerefsiz PKK’nın saldırılar düzenlemesine neden şaşırmaktadır.

Türk milliyetçileri yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu hainliğe sessiz kalan herkes günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Vatanımıza askerimize saldıran şerefsizler ve bunlara müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır.

Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz.

Türk’ün askerine saldıranların ocağını söndürürüz. Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün canına kastedenlerin canını alırız. Türk’ün vatanına göz dikecek olanın gözünü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Türk’e ihanet edenlerin, ihanete göz yumanların, onlara destek olanların zamanı gelince tek tek hesabını sorarız ve gereken neyse zamanı geldiği zaman yaparız.

Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler ve onların destekçileri olduğu müddetçe bozkurtların, asenaların mücadelesi bitmeyecektir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174