VALİ ŞAHİN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Samsun merkez ve ilçelerinde görev yapan yazılı ve görsel basının mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

VALİ ŞAHİN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
banner195

        Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sevgi Kafe’de düzenlenen kahvaltıya Samsun Valisi İbrahim Şahin’in yanı sıra Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şubesi Müdürü Mustafa Bayraktar, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, ajans, gazete ve internet sitelerinin temsilcileri katıldı.

      Sevgi Kafe'de gerçekleşen kahvaltıda Samsun Valisi İbrahim Şahin, gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler günü'nü kutladı.

                               "İNTENET MEDYASI ÖNEMLİ"

        Samsun Valisi İbrahim Şahin kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada internet medyacılığının önemine değindi.
       Göreve başladığında Samsun medyasının gücünü gündeme getirdiğini belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Burada medyanın gücünün Samsun sınırlarını aşması gerektiğini ifade etmiştim. Yazılı basının mutlaka internet medyasına geçmesi gerektiğinin altını çizmiştim” dedi. 

                  "HEM GAZETECİYİM HEM DE İDARECİYİM"

         Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Ben, hem gazeteciyim hem de idareciyim. Bugün ayrıca İdareciler Günü’dür. Elbette eksikliklerimiz, hatalarımız ve olumsuzluklarımız olacak. Bu, ulusal medyada da var. Samsun ölçeğinde değerlendirilirse medya Samsun’un sınırlarını aşmalı. Tüm dünyada artık mürekkeple kağıt üzerine gazete yapmak ve dağıtmanın zorlukları kendini hissettirmeye başladı. Bu bağlamda internet üzerinden gazetecilik yapmak sanırım sizin de gündeminize düştü. Türkiye’de 1 milyon civarında tıklanan gazete var. Yerelde ise 40 - 50 bin tıklama sayısı olan arkadaşlarımı da görünce seviniyorum. Onları kutluyorum. Uzun bir süre değil. Bu sayılar 3 yıl içerisinde yüz binleri bulur. Zaman zaman yurt dışından beni arıyorlar. İnternetten görüyorlar. Samsun’da yazılan haber sınırlar ötesinde bizim dilimizi bilen bir insan varsa muhakkak suretle habere ulaşıyor” diye konuştu.

                           "KAZANAN TÜRK MEDYASI OLUR"
      Tüm basın camiasında eksiklikler olacağını ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Sıkıntı yok dersek bıyık altından gülebilirsiniz. Ancak bu konudaki hataların birilerine fatura etmeden önce dönüp kendimize de bakmalıyız. Bu sözleri bir meslektaşınız olarak söylüyorum. Haber ve köşe yazılarında subjektif olursak başkalarını eleştirme hakkını da kaybederiz. Bu nedenle objektif şekilde haberler üretirsek kazanan siz, dolayısıyla Türk medyası olur" açıklamasında bulundu.

                         “ÇOCUKLARA YÜZME ÖĞRETİLECEK”

Samsun yatırımları ve turizm çalışmaları hakkında da bilgiler veren Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Samsun’da birinci sınıfa gelmiş 72 ayı geçmiş olan yavrularımızı yüzmeye alıştıracağız. Onlara kurs vereceğiz. Bunlarla ilgili alt yapıyı hazırlıyoruz. Denizi sevsinler istiyoruz. Turizmle ilgili de çalışmalarımız var. Yöremizi çok iyi şekilde tanıtmamız ve anlatmamız gerekiyor. ‘Global Düşün, Yöresel Yaşa’yı canlandırarak ortaya koymamız gerekiyor. Ben bu bağlamda çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. İnşallah daha özgür, daha bağımız, tarafsız ve kaleminizi daha iyi kullanabileceğiniz günler dileklerimle sizleri selamlıyorum” şeklinde konuştu.

             TEMİZ, MÜHÜRLEME OLAYINI KINADI

      10 Ocak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Çarşamba ilçesinde bir gazetenin bugün kendi matbaasında basılamadığını söyleyen Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, “Çarşamba’da bir gazetemizin ruhsatı olmadığı gerekçesiyle matbaası mühürlendi. Fakat Çarşamba ilçemizde birçok ruhsatsız yer varken, eleştiri haberlerine dayanamayan yerel yönetim tarafından mühürlendi. Bunu kınıyorum. Umarım bu sorun son olur” ifadelerini kullandı.

      Kahvaltı etkinlik günü anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

NAMIK AZGIN
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174