AGD Samsun’dan Geleneksel İftar

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Samsun Şubesi uzun yıllardır sürdürdüğü gelenekselleşen iftar programını bu yıl da geniş katılımla gerçekleştirdi.

AGD Samsun’dan Geleneksel İftar
banner195

 İftar programına yoğun ilgi gösteren Samsun halkının yanı sıra, siyasi parti temsilcileri ve OMÜ Rektör Adayları Prof. Dr. Mahmut Aydın ve Prof. Dr. Yılmaz Can da katılım sağladı. İftar programında konuşmalarını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Şenol Altun,iftara katılan tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başladı.

 

Konuşmasının devamında Altun, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayımızın tüm insanlara barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Özellikle şu dönemde en çok ihtiyacımız olan sevgi ve kardeşlik bağlarımızın güçlenmesi bizler için çok önemlidir. Bu mübarek ay içerisinde dini ve vatanı için canlarını veren aziz şehitlerimize  de Allah’tan rahmet diliyoruz.” Dedi. İftara katılan çok sayıda Suriyeli vatandaş dikkat çekerken konuyla ilgili Altun, ülkemizde mülteci olarak bulunan Suriyeli vatandaşlara değinerek, “Bizler bu konuda duyarlı olmalıyız. Ensar ve Muhacir anlayışını yeniden canlandırmalıyız.” Dedi. İftar programı ise yapılan dua ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 12:19
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174