Samsun'un Bafra ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Samsun'un Bafra ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Samsun'un Bafra ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
banner195

Çelenk sunma programının ardından kutlamalar, Bafra Kent Meydanında sürdü.

Kutlamalara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

    BAFRA’DA 19 MAYIS COŞKUSU BEĞENİLDİ


     Burada düzenlenen programda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.


      Konuşmaların ardından öğrencilerin sergiledikleri gösteriler, izleyenler tarafından büyük alkış topladı.


      19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri suni cim sahada devam etti. Bafra Kaymakam Halis Arslan, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Serkan Savaş ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.


     Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu uçaklarının gökyüzünden geçişi büyük ilgi uyandırdı.

Okunan şiirlerin ardından çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeleri verildi.


Atatürk Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi Öğretmeni Nevin Çelebi tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından konuşan Bafra Kaymakam Halis Arslan, 'Samsun 19 Mayıs'tır, 19 Mayıs Samsun'dur. Samsunlular 19 Mayıs'ın coşkusunu çok iyi bilirler. Onun için bu coşkuyu Türk milletine yaşatan Samsunlulara, bu kutlu yürüyüşün lideri Gazi Mustafa Kemal'e minnet ve şükran borçluyuz' dedi.


  Bafra Kaymakam Halis Arslan'ın konuşmasını, okulların ve sporcuların geçit töreni izledi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen spor turnuvalarında dereceye giren Özel Çocuklar Eğitim Kulübü öğrencilerine protokol tarafından madalyaları verildi. Halk Eğitim Merkezi Mehter Takımı'nın gösterisinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Öğrencilerin çeşitli gösterileri ile devam eden program bayrak gösterisi ile son buldu.  Tören halkoyunları ve spor gösterileriyle sona erdi. 

       Kutlama programına ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, AK Parti İ Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven,,İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, gaziler, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

NAMIK AZGIN 

 

 


 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174