ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri

ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ
banner195

T.C.
ÇEŞME
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İzmir İli, Çeşme İlçesi ,Ilıca Mahallesi 293 Ada, 42 Parsel nosundakayıtlı tarla vasfında 3914 M2 miktarındaki taşınmaz tapu kaydındaki 20.11.2017 tarih 11316 yevmiyeli kat karşılığı inşaat sözleşmesi şerhi tapu kaydında baki kalmak şartı ile ihalesi yapılacaktır.
Adresi : Çeşme Ilıca Mahallesi 6000 sokak ile 5237 sokaklar arasında kalan boş arsa vasıflı taşınmaz
Yüzölçümü 3.914 m2
Arsa Payı Tamamı
İmar Durumu : Taşınmaz celbedilen imar durumuna göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planı Revizyonunda konut, yol ve parkalanında kalmaktadır. 3194 sayılı imar Kanunun 18. Maddesine tabidir.
Kıymeti 3.914.000,00 TL
KDV Oranı %18
1. Satış Günü 05/03/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 30/03/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Sakarya Mahallesi 2001 Sokak No 131 (Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi Migros üstü) Çeşme İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2021

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174