BAFRA ZABITASINDAN FIRINLARA DENETİM

Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede ki fırınları denetledi. Bafra Belediyesi Zabıta Ekipleri denetim sırasında ekmeklerin gramajlarını kontrol etti.

BAFRA ZABITASINDAN FIRINLARA DENETİM

Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede ki fırınları denetledi. Bafra Belediyesi Zabıta Ekipleri denetim sırasında ekmeklerin gramajlarını kontrol etti. Fırınların genel temizliği ile pasa bezlerinin temizliği incelendi. Yapılan denetimler sırasında fırınlarda cezaya neden olacak bir eksiklik bulunmadı. Bazı fırınlara ise daha dikkatli olması için uyarılar yapıldı.

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürü Davut Usta denetim hakkında bilgiler verdi: Programlı olarak halkımızın sağlığı ile ilgili olarak faaliyet gösteren işletmeleri denetliyoruz. Amacımız halkımızın sağlıklı ürünler tüketmesidir. Denetimlerimizi kasaplar, fırınlar, pastaneler gibi işletmelerde yapmaktayız. Bu denetimimizde fırınlarımızı denetledik. Ekmek gramajlarına baktık. Genel temizlik durumlarını inceledik. Hijyene çok önem veriyoruz. Denetimlerimiz sırasında işyerlerimizin temiz olmasından, kurallara uymasından memnunluk duyuyoruz. Uyarı ile düzelecek ve sağlık ile ilgisi olmayan durumlarda uyarı yapıyoruz. Belediye başkanımız Zihni Şahin halkımızın sağlığı konusunda çok hassas. Her sektör hakkında bizden bilgi alıyor, bazı denetimlere ise kendisi de katılıyor. Hijyen noktasında eksiklik gördüğümüzde ise ceza işlemi yapıyoruz. Duruma göre de kapatma uygularız. Halkımızın sağlığı konusunda taviz vermeyiz. Denetimimiz sırasında fırınlarımızın başta temizlik olmak üzere genel durumundan, işletme sahiplerimizin ve çalışan arkadaşlarımızın duyarlılıklarından dolayı memnunuz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Denetimlerimiz her zaman olabilir. Günün ve gecenin her vaktinden denetim yapabiliriz. İşletme sahiplerimizin titizliklerine devam etmeleri gerekiyor.
 

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174