“ALİ KALE VE ALAÇAM CADDESİ ÖRNEK BİR CADDE OLACAK”

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bafra Belediyesi ile işbirliği yaparak, Ali Kale Caddesi ve Alaçam Caddesi 1.Etap yol düzenleme çalışmalarını başlattı.

“ALİ KALE VE ALAÇAM CADDESİ ÖRNEK BİR CADDE OLACAK”
banner195

       Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediyesi işbirliğinde başlatılan Bafra Ali Kale Caddesi ve Alaçam Caddesi 1.Etap yol düzenleme çalışmalarını Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yerinde inceledi.  

      Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Ali Kale ve Alaçam Caddeleri’nde alt yapı, asfalt, kaldırım ve çevre düzenlemelerini kapsayan çalışmalar Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediyesinin de işbirliği ile başladı, çalışmaları Bafra Belediyesi olarak biz, yerinde takip ediyoruz. Allahın izniyle, örnek bir cadde olacak” dedi.  

      Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in yaptığı incelemeye Bafra Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Kurt, Hüseyin Çamaş, Belediye Meclis Üyesi Kemal Şenocak, Fen İşleri Müdürü Hüseyin Özdamar’da katıldı.

      Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Fatih Mahallesi muhtarı Yusuf Kavak ve mahalle sakinleriyle sohbet ederek, yapılan çalışma hakkında bilgi verdi.

       Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Bazı caddelerimiz Büyükşehir Belediyemizin hizmet alanında bulunmaktadır. Burada yapılan çalışmalar Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülmektedir. Ali Kale ve Alaçam Caddemizde Doğalgaz hattı, elektrik ve Telekom hatlarının yer altına alınma çalışmaları tamamlanmış. Yağmur suyu deşarj hatları yapılmıştır. Yerin altıyla ilgili her türlü çalışma bitirilmiştir. Burada asfalt, kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılması konusunda Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmeler yaptık. Her hangi bir caddemizin Büyükşehir Belediyemizin hizmet alanında olması nedeniyle bizim ilgisiz olmamız düşünülemez. Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesi ayırımı yapmıyoruz. Biz olaya Bafra ve insanımıza hizmet olarak bakıyoruz. Her zaman Büyükşehir Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Bey ile istişare içinde oluyor ve işbirliği yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi ile yaptığımız toplantılarda bu caddelerimiz de gündeme getirdiğimiz yerlerdi. Büyükşehir Belediyemiz iki caddemizde çok güzel bir çalışma yapmaktadır. Bu caddelerimiz örnek caddeler olacaktır. Büyükşehir Belediyemize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin hizmet alanına giren her konuda ilçemiz ve insanlarımıza daha çok hizmet gelmesi için gayret edeceğiz. Bu hizmetler gelmektedir. Bundan sonra da gelecektir. Koordineli bir şekilde, işbirliği halinde çalışmanın olumlu ve güzel sonuçlarını her zaman göreceğiz. Havaların düzelmesiyle yaz mevsimi boyunca hem büyükşehir belediyemizle birlikte yaptığımız programlar dâhilinde hem de Bafra Belediyesi olarak doğalgaz çalışmalarından dolayı bozulan ve vatandaşlarımızın büyük sıkıntı çektiği yollarımızda asfaltlama ve kaldırım çalışmaları yapacağız”  diye konuştu. 

                   NAMIK AZGIN Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174