BAFRA TSO’DAN 19 MAYIS’DA İSTİŞARE TOPLANTISI

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, 2015 yılında yeniden üyeleriyle birlikte sektörel ve bölgesel olarak gerçekleştireceği istişare toplantılarından ilkini 19 Mayıs İlçesinde bulunan üyeleriyle, Turan Usta Pide Restorandı toplantı salonunda gerçekleştirdi.

BAFRA TSO’DAN 19 MAYIS’DA İSTİŞARE TOPLANTISI
banner195

 BAFRA TSO 2015 YILI BÖLGESEL VE SEKTÖREL İSTİŞARE TOPLANTILARINA BAŞLADI

        Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, “19 Mayıs ilçesinde, Turan Usta’nın böyle güzel bir yeri açılması, böyle bir güzel salonun olması da, toplantımızın burada yapılmasına vesile oldu. Ben tekrar önem verdiğiniz için buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biz, 19 Mayıs ilçesindeki üyelerimizin, Alaçam, Yakakent ilçesindeki üyelerimizin Bafra’ya, Bafra’da yaptığımız toplantılara, her zaman ulaşım imkanı olmadığı için özellikle bu bölgede de her yıl bir tane toplantı yapmayı düşünüyoruz. İnşallah bu toplantılarımız devam edecek. Ama Bafra’da yapacağımız herkesin kendi meslek gurubuyla, yapacağı toplantılar için herkese davetiye gelecek, vakti olan, müsait olan 19 Mayıs ilçemizdeki üyelerimizde, yapılacak olan toplantılara mutlaka bekliyoruz” dedi.

“İNŞALLAH KARAKÖY TİGEM BÖLGEYE FAYDALI BİR TESİS HALİNE GETİRİLECEK”

          Yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler veren Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, “Özellikle yaptığımız istişare ve bölgesel toplantılardan elde ettiğimiz sonuçları raporlar halinde, Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bildiriyoruz. Bu tür toplantıların Ankara’da takipçisi olduk. Yaptığımız eğitim kurslarını üyelerimize yönelik yapıyoruz. Üyelerimizin bir kısmı kendisi, bir kısmı da yanında çalışanları bizim eğitimlerimize gönderiyorlar. Bafra TİGEM hakkında geçen yıl konuştuk. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle biz, TİGEM’in biz bölge insanları tarafından alınması ve TİGEM’in ekonomiye ve Samsun ekonomisine, Bafra ve 19 Mayıs ilçesi ekonomisine faydalı hale gelmesi çok çaba sarf ettik. Örneğin toplantıda ifade edilen konular ve anketlerde çıkan sonuçlar doğrultusunda Karaköy TİGEM ile ilgili istişare toplantısı, üyelerimiz için “pazarlama ve satış yönetimi eğitimi” yapıldı” diye konuştu.

     Bafra TSO Başkanı Göksel Başar,Karaköy TİGEM ile ilgili girişimleri sonucu yaptıkları çalışmaları TOBB’ne bildirdiklerini ifade etti. 

           “HEM KOSGEB’İN, HEM İŞKUR’UN ÇOK BÜYÜK DESTEKLERİ VAR”

     Bafra TSO Başkanı Göksel Başar,” Toplantılar neticesinde bildirmiş olduğumuz konulardan bazıları 7. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda, Türkiye’nin üretim ve hizmet alanındaki gücünü oluşturan 59 sektör meclisinin görüş ve önerileri bölümünde yer aldı. Sonuç olarak, 31 Ocak tarihli resmi gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararnamesinde Pirinçte katma değer vergisi (KDV) yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüldü. Perakende işletmelerin açılış, faaliyet ve denetimlerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlemesi Hakkında Kanun 29 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulmuştur. Perakende işletme tanımının kapsamına alışveriş merkezi, büyük mağaza, zincir mağaza, bayi işletme, özel yetkili işletme, perakende ticaretle uğraşan diğer ticari işletmeler ile esnaf ve sanatkâr işletmeleri girmektedir” diye konuştu.

“KOSGEB’DE KURUMSALLAŞMA VE MARKALAŞMA İLE İLGİLİ CİDDİ BİR DESTEK PAKETİ AÇIKLANDI “

     KOSGEB ve İŞKUR ile ilgili güncel desteklerden de bahseden Başar “Önümüzdeki günlerde Bafra’da yapacağımız sektörel toplantılara katılmanızı da önemle istirham ediyorum. Buna katıldık diye o toplantılara katılmamazlık yapmayın. Burada yaptığımız bölgeseldir. O toplantılar ise sektörel istişare toplantıları olarak yapılacaktır. Sözlerime son verirken Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Bafra,19 Mayıs, Alaçam ve Yakakent ilçelerimizin marka değerinin artırılması en büyük hedefimizdir. Üyelerimize verdiğimiz hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktayız. Her türlü sorunda bize talepte bulunan üyelerimizin yanında ve destek olmaktayız. Bu doğrultuda sizlerden aldığımız güç ile çalışmalarımızın, üyelerimize ve bölgemize katkı sağlamasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

         NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174