ENGELLİLERDEN EL EMEĞİ, GÖZ NURU SERGİSİ

Özel Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören engelli öğrencilerin hazırladığı el işlerinden oluşan sergi düzenlenen törenle açıldı.

ENGELLİLERDEN EL EMEĞİ, GÖZ NURU SERGİSİ

     Özel Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde proje resimleri, öğrencilerin el sanatı çalışmaları, öğrencilerin guruptaki etkinlik çalışmaları, el sanatları sergisi görücüye çıktı.  

    Düzenlenen serginin açılışını Bafra Kaymakamı Halis Arslan yaptı. Açılışta Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Türkiye Felçliler Derneği Bafra Şubesi Başkanı İsmail Tabak, Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Rıfat Yılmaz,  Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Şubesi Müdürü Ayşenur Turan, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu. 

    Bafra Kaymakamı Halis Arslan yaptığı konuşmada,”Toplumdaki ön yargıyı kırmaya, engellilerin aileleri bilinçlendirmeyi ve engellilerin eğitimlerini desteklemeyi ihmal etmeyelim, bu kardeşlerimizi bir tek gün değil, her gün hatırlayıp, hayatı onlara her anlamda kolaylaştırmaya çalışalım. Zoru başardığınız için hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

                      ÇELİK AVM 5.KATTA 3 GÜN SERGİ AÇIK KALACAK

    Özel Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Şubesi Müdürü Ayşenur Turan ve öğretmenler, Bafra Kaymakamı Halis Arslan’a sergi ve okul hakkında bilgiler verdi.

    Açılışın ardından sergiyi gezen davetliler engelli öğrencilerin hazırlamış olduğu ürünleri incelediler.

     Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Şubesi Müdürü Ayşenur Turan,”Kurum olarak zihinsel engelli, işitme, bedensel, otistik ve yaygın gelişimsel özel öğrenme gücü meslek öğrenme dersleri vermekteyiz. Öğrencilerimiz, meslek eğitimi almaktadırlar. Bunun yanında kurumumuzda el sanatları konusunda çalışma yapmaktayız. Bizzat öğrencilerimizin de katılımıyla oluşan çalışmalar, bu çalışmalarımızı halkımıza göstermek için bizler, böyle bir sergi düzenledik. 3 gün boyunca sergimiz Çelik AVM’de açık olacak, sergimize herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

          NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174