Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

İkiz, mesajında, gazetecilerin çalışma koşullarını düzenleyen, sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Yasa'nın 1961 yılında yürürlüğe girdiği 10 Ocak tarihinin "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlandığını belirtti.

banner166
 

Demokrasinin ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın önemli yeri olduğunu dile getiren İkiz, şunları kaydetti:

 

"Hatta demokrasilerde dördüncü güç olarak anılmaktadır. Yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanı sıra günümüzde yaygınlaşan internet medyası, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu üstlenmektedir. Medya sektöründe çalışan tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan gazetecilerin meslek etiği ve duyarlılığı da büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle hareket eden gazetecilerin, halkı bilinçlendirmek, bilgilendirmek için verdikleri mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, evrensel meslek ilkelerine uyan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunan tüm basın mensuplarının başarılı bir yıl geçirmesini temenni ediyorum."

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, Altinovagazete.com

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 09:51
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162