İLÇE GÜVENLİK DANIŞMA TOPLANTISI

Yılda iki kez gerçekleştirilen ilçe güvenlik danışma toplantısının 2015 yılının ilk toplantısını Bafra Öğretmenevinde yapıldı.

İLÇE GÜVENLİK DANIŞMA TOPLANTISI
banner195

       Toplantıya; Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Çocuk Büro Amiri ve TDP amir vekili Mahmut Kurt, Koruma Güvenlik Büro Amiri Fatih Arslan, Polis Merkez Amiri İsa Sağır, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin Genççakır, Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra ilçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Aytaç Akın, Bafra ilçe Müftüsü İsmail Çiçek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ)  Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof.Dr. Ali Kemal Ayan katıldı.

             KENT GÜVENLİK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

       Bafra Kaymakamı Halis Arslan başkanlığında,’İlçe Güvenlik Danışma’ toplantısı yapıldı.

      Toplantı esnasında Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Mahmut Kurt yapılan faaliyetler hakkında sinevizyonlu sunum yaptı.

       Büro Amiri Kurt yapmış olduğu sunumda 2014 yılı içi faaliyetler de; koruyucu ve önleyici çalışmalar, ayrıca eğitici ve geliştirici gelişmeler yapıldı.  Anne ve babaların madde bağımlılığına karşı çocuklarının tedbir almaları konusunda evlere ziyaretlerimiz oldu. Araçların ve apartmanların güvenliği konusunda giriş katlarına uyarıcı afişler asıldı, okul servis araçlarının denetimlerini sıkı bir şekilde yapıldı. Cadde ve sokaklarda motosiklet ve elektrikli bisiklet denetimleri yapıldı ve evraklarında eksiklik olanlara cezai işlem ve trafikten men cezaları yapıldı. İlçe içerisinde bulunan metruk binalar tespit edilip 6 adeti yıkıldı ve 2 yerde ise; binaların tamiratları yapıldı. Okul zamanlarında çocukların okula gitmeleri yerine internet kafelere gittiklerinde denetimlerimizi sıklaştırdık. Uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelere hayır projesi ile okullarda eğitimli seminerleri verildi. Bu arada okullarda bilgilendirici konulu broşürler dağıtıldı. Güvenli eğitim projeleri yapıldı. Okul yönetimi tarafından geçekleştirilen veliler toplantılarına iştirak edildi. Bu arada 2015 yılı içerisinde yine aynı faaliyetlerimiz devem edecektir. Bu arada 4-6 yaş arası çocuklara yönelik eğitim konulu faaliyetlerimiz olacak. Madde bağımlılığı ve uyuşturucu konulu seminer ve panellerimiz devam edecek. Camiilerde bilgilendirme konularında çalışmalarımız olacaktır. 2014 yapılan faaliyetlerin birçoğunu 2015 yılı içerisinde de yine devam edecektir “dedi.

       Bu arada programa katılan kurum müdürleri ve başkanlar yapılan faaliyetler konusunda görüşlerini aktardılar.
                                NAMIK AZGIN  

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174