YAKINTAŞ MAHALLESİ KÜLTÜR EVİ HİZMETE AÇILDI

Bafra Kaymakamlığı tarafından başlatılan proje kapsamında, yeni mahalle olan yerleşim yerlerinde bulunan öğrencilerin eğitim seviyelerini yükseltmek için Kültür Evlerinin 3.sünün açılışı Bafra Kaymakamı Halis Arslan tarafından yapıldı.

YAKINTAŞ MAHALLESİ KÜLTÜR EVİ HİZMETE AÇILDI
banner195

   Yakıntaş Mahallesi eski İlkokulu binası yanında yapılan Kültür Evi açılışına Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkan Vekili Salih Helvacı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Bıyık, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hakan Arıkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ahmet Dursun, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, Bafra ilçe Müftüsü İsmail Çiçek, Bafra 75.Yıl Huzurevi Müdürü Nusrat Yılmaz, AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan, Bafra ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Celal Karadeli, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.  
       Açılış konuşmasını yapan mahalle muhtarı İsmail Çelebi,Bafra  Kaymakam Halis Arslan’a ve Kültür Evi’nin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.   

     Öğrenciler adına konuşan Aybüke Ceylan ise mahallerinde Kültür Evi açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. 


     Bafra   Kaymakam ıHalis Arslan ise yaptığı konuşmada, “Planladığımız 8 Kültür Evi’nin bugün 3.sünü açıyoruz. Öğrencilerimiz okuldan geldikten sonra amaçsız, hedefsiz dolaşıyorlardı. Şimdi birlikte, bir arada kendi kendilerini yöneterek, kendi kendilerini idare ederek oradaki fırsatlardan faydalanacaklar. İnternet ortamında hem kendi mahallesini tanıyacak, çevreyi tanıyacak, dünyayı tanıyacak, kendisini tanıtacak, ödevini burada yapacak, arkadaşlarıyla tatlı rekabete girerek daha çok çalışacak. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle de yine okulun bahçesine çocuk oyun alanı yapılmıştır. Mahallem adına Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyorum” dedi. 


    Bafra  Kaymakamı Halis  Arslan, Yakıntaş Mahalle Muhtarı Çelebi’ye çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti,Bafra İlçe Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösterisinin ardından Kültür Evi’nin açılışı yapıldı. Bafra Kaymakam ı Halis Arslan ve beraberindeki heyet Kültür Evi’ni ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çocuk oyun parkını gezdi.


     NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174