Canik'ten örnek 'Mehteran'

Canik Belediyesi farklı ve örnek bir çalışmaya daha imza attı.

Canik'ten örnek 'Mehteran'
banner195
Canik Belediyesi'nin katkılarıyla Samsun'da eğitim gören 12 ülkeden 25 yabancı öğrenciden oluşan Mehteran Takımı kuruldu. Birlikteliği simgeleyen Mehteran Takımı'nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösterisi beğenildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın finanse ettiği ve Canik Belediyesi'nin katkı verdiği '9.Uluslararası Öğrenci Buluşması'na Canik Belediyesi'nin katkılarıyla kurulan Mehteran Takımı damgasını vurdu. Samsun'da eğitim gören 12 farklı ülkeden 25 öğrencinin yer aldığı Mehteran Takımı'nın, 9.Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın protokol töreninde sunduğu gösteri büyük beğeni kazandı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in de izlediği gösteride, farklı ülkelerden öğrencilerin oluşturduğu ve Türkiye'de ilk olan Mehteran Takımı, adeta mazlum coğrafyaların birlikteliğini simgeledi.
 

BİRLİK BERABERLİĞİ SİMGELİYOR

Canik Belediyesi olarak kurdukları Dış İlişkiler Birimi tarafından özellikle mazlum coğrafyalara yönelik bir çok projeye imza attıklarına dikkat çeken Başkan Genç, "Türkiye'de bir ilk olarak kurduğumuz bu Mehteran Takımı, birlik ve beraberliği simgelemektedir. Şehrimizde öğrenim gören misafir öğrencilerimizle birlikte çok renkli ve anlamlı bir Mehteran Takımı ortaya çıktı" dedi. Başkan Osman Genç, törenin ardından Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliğine üye aşçılar tarafından yapılan dev pastayı da kesti. Stantları gezerek misafir öğrencilerle sohbet eden Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi'nin standında da karanfil dağıtarak annelerin Anneler Günü'nü kutladı.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174