Kaymakam Arslan’dan Okul Müdürleriyle Toplantı

2015-2016 eğitim ve öğretiminin 2. Yarıyıl dönem öncesi Bafra Kaymakamı Halis Arslan İlçede bulunan ilk-orta-lise dengi okul müdürleri ile birlikte değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.

Kaymakam Arslan’dan Okul Müdürleriyle Toplantı

015-2016 eğitim ve öğretiminin 2. Yarıyıl dönem öncesi Bafra Kaymakamı Halis Arslan İlçede bulunan ilk-orta-lise dengi okul müdürleri ile birlikte değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı. Toplantıya ayrıca Milli Eğitim Müdürü M. Ali Katipoğlu da katıldı.

 

Yapılan Toplantıda konuşan Bafra Kaymakamı Halis Arslan; “ 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminin 15 günlük tatilden sonra 8 Şubat Pazartesi günü okullar açılacak. Tabii ki dikkat edilmesi gereken kurallarımızı unutmamız lazım. Okullara öğrenci taşıyan servis araçları konusundaokul giriş-çıkışlarında hassas olmalıyız. Kantinlerin temiz, hijyenik olmasına dikkat etmeliyiz. Okullarımızın giriş kapısından çatısına kadar olan yerler temiz olmalıdır. Okul bahçelerin de çevre düzenlemesi, çimlendirme ve çiçeklendirme yapılmalı, 2015-2016eğitim ve öğretim döneminde de okul bahçeleri yarışacaklar. Gördüğüm kadarıyla okullarımız fiziki bakımdan, temizlik bakımından ve hijyenik bakımından özen gösteriliyor. Dışarıdaki başarı içeriye de yansısın. Okullarınız da değişik projeler yapın. Başarıya odaklanmak lazım. Geçen sezonda 22 il arasında 475 projede ilk 3 Bafra’dan çıkmıştır, buda guru verici bir durumdur. Öğrencileri sosyal etkinliklere yönlendirilmeliyiz. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından hizmete açılan yüzme havuzu ve spor salonlarından öğrencilerimizin faydalanmalarını sağlayıp buralara yönlendirelim” ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 09:55
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162