KILIÇDAROĞLU’NA BİR SUÇ DUYURUSU DA BAFRA’DAN

Ak Parti Bafra İlçe Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Bafra Adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NA BİR SUÇ DUYURUSU DA BAFRA’DAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16.01.2016 tarihinde CHP 35. Olağan Genel kurultayında 19.01.2016 tarihinde TBMM’nde CHP Gurup Toplantısında yaptığı konuşmalarda ve twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a Şahsiyet haklarına saldırdı kastıyla Bafra Ak Parti İlçe Başkanlığı da Bafra Adliyesinde Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

banner166
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 92 yıllık Cumhuriyet tarihimizde hatta 2000 yıllık Türk tarihinde ilk kez devletin başındaki isim milletimizin sandık başına gidip tercih yapmasıyla, yani doğrudan doğruya vatandaşlarımızın kendi tercihiyle belirlenmiştir. Demokratik bir seçim sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından doğrudan seçilen ilk Cumhurbaşkanı sıfatına sahip olan Sayın Cumhurbaşkanımızın diktatörlükle itham edilmesinin ne kadar yersiz olduğu izahtan varestedir.

Temel ve hak hürriyetler ile demokrasimizin gelişmesi doğrultusunda sayısız reformların mimarı olan, milyonlarca kişi tarafından sevilen, tüm İslam dünyasında gönüllerde çoktan taht kurmuş, “Milletin Adamı” sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak söylenen ve suç teşkil eden ifadeler; aynı zamanda verdikleri oylarla onu bu makama layık gören bizlere ve milyonlarca vatandaşa da yapılmış açık bir hakarettir. Herhangi bir kişi için dahi ileri sürülemeyecek bu sözlerin toplumun gözü önünde bulunan, varlığını, gücünü, etkinliğini ve yetkisini halktan alan bir Cumhurbaşkanı için ifade edilmesi, sıradan düşünce açıklaması ve eleştiri olarak kabul edilemez.

Kemal Kılıçdaroğlu beyanlarıyla, TCK’nın 299’ uncu maddesinde hükmünü bulan “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçunu ve ona oy veren milyonlara karşı da TCK’nın 125. Maddesinde ifadesini bulan “Hakaret” suçunu işlemiştir. Kılıçdaroğlu, siyasi nezaketten uzak bu beyanlarının hesabını hukuk önünde verecektir.

Bu hakaret beyanları aynı zamanda, Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir. Siyasetçi nezaket kuralları olan, edep dairesini gayet iyi bilen ve sözünün nereye gideceğini hesap eden insandır. Kılıçdaroğlu’nun siyaset dilini bu kadar seviyesizleştirmesini protesto ediyor ve kınıyoruz. Böyle bir siyaset üslubunu CHP ye oy veren vatandaşlarımız da kaldıramaz dedi.

Oktay BÜLBÜL Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 17:13
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner162