BAFRA’YA BİR KUPA DA YAMAÇ PARAŞÜTÜNDEN

Tokat FlyFest(Uçuş Festivali) kapsamında yapılan yamaç paraşütü hedef yarışmasındaBafra Hava Sporları ve Gençlik kulübü yamaç paraşütü hedef takımı üçüncü oldu.

BAFRA’YA BİR KUPA DA YAMAÇ PARAŞÜTÜNDEN
banner195

28-30 Mayıs’ta Tokat merkezde yapılan yamaç paraşütü hedef yarışmasına Mustafa Aktaş, Mehmet Akif Topçuoğlu ve Reşat Korkmaz’dan oluşan 3 kişili hedef takımı ile katılan Bafra Hava Sporları Kulübü 3.olarak bu alanda ilk kupayı Bafra’ya getirdi.

Daha Önce model uçak akrobasi yarışmalarında Türkiye Şampiyonluğu dahil bir çok kez Bafra’ya kupa getiren kulüp bir süredir yamaç paraşütü branşında çalışmalarına ağırlık vermişti. Bu  çalışmaların ilk ürünü de Tokat FlyFest Yamaç Paraşütü Hedef yarışmasından geldi.

Kulüp Başkanı Burhan Apaydın’ın yaptığı bir çok girişime rağmen Bafra’ya bir türlü havacılık eğitim tesisi(Hava Parkı) kazandırılamamıştı. Tüm olumsuzluklara rağmen kulüp sporcuları gittikleri Havacılık yarışmalarından eli boş dönmüyorlar.

Yamaç paraşütü sporcusu Mustafa Aktaş
“ Öğrenci olduğum için yamaç paraşütü malzemeleri alamıyordum. Kulübümüz bu imkanı bize sağladı. Çalıştık başardık. Birinciliği kıl payı kaçırdık. İnşallah bize imkan sağlanırsa ilerde daha iyi sonuçlar almak istiyoruz.” dedi.

Kulüp Başkanı Burhan Apaydın ise; “ 2013-2014 yıllarında Bafra’ya radyo kontrollü model uçak akrobasi yarışmalarında Türkiye şampiyonluğu dahil 24 kupa getirdik. Gençlerimiz için Bafra’ya Hava parkı talep ettik olmadı. Tarlalarda çalışmaktan sürekli malzeme zayiatı verdiğimiz ve destek bulamadığımız için 2015 yılında favorisi olduğumuz yarışmalardan çekildik.2015 yılında sadece Bafra Fen Lisesini İnsansız Hava Aracı Tasarla/Yap/Uçur proje yarışmasına götürdük. Bazıları havacılık liseleri olmak üzere 38 takım arasından Türkiye şampiyonu oldular. 2016 yılında da maddi destek yetersizliği nedeniyle bu yarışmanın da favorisi olmamıza rağmen katılmadık. Yamaç paraşütü hedef yarışmasına ise gençlerimiz çok gitmek istediler. Şehirler arası otobüslerde kendi imkanları ile gittikleri bu yarışmadan kupa ile döndüler. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174