Fener- Koşuköy Sahilleri Turizme Kazandırılmalı

Samsun’un Bafra İlçe Kaymakamı Halis Arslan, mahallelerdeki incelemelerini sürdürürken mahalle sakinleri Fener mahallesi sınırları içerisinde bulunan plajı dile getirdiler.

Fener- Koşuköy Sahilleri Turizme Kazandırılmalı
banner195
Plaj için önerilen sahilde incelemeler yapan Bafra Kaymakamı Halis Arslan, “Alaçam ilçe sınırındanOndokuzmayıs Yörükler mahallesine kadar olan sahil şeridi yaklaşık 35 km uzunluğundadır. Bafra Doğanca Mahallesi ile Ondokuzmayıs ilçesi Yörükler Mahallesi arasında ulaşım, konaklama ve gözetleme kuleleri gibi turizm altyapı çalışmaları devam etmektedir.

 

Bafra burnundan Alaçam ilçe sınırına kadar Kızılırmak nehrinin batı bölgesini ilçe merkezi ile buluşturmak amacı ile turizm alt yapı çalışmaları arasına öncelikli olarak dâhil edilmesi, ilimizde Turizm faaliyetlerinin gelişmesine yenir bir ivme kazandıracağı uygun mütalaa edilmektedir.

 

Bu bölgedeki Fener mahallesindeki Gemici Fenerinin Karadeniz’e bakan sağ ve sol sahilleri gerek kum kalitesi gerekse geniş ve uzun sahil bandı itibariyle halkımızın plaj ihtiyacını en iyi şartlarda karşılar niteliktedir. Bafra halkı, plaj ihtiyacını Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde ki plajlarda gidermektedir. Yukarıda bahsedilen sahil bandı plaj olarak düzenlendiğinde 150.000 nüfuslu ilçenin en yakın en kaliteli plajı olabilecek niteliktedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174