BAFRA COŞAR’LA COŞTU

Bafra Müftülüğü Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında, Bafra Yeni Kent Meydanında Kur’an Ziyafeti ve Tasavvuf Musikisi programı düzenledi.

BAFRA COŞAR’LA COŞTU
banner195

      Programa Ankara Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar, Emekli İmam Hatip Gazelhan Bilal Demiryürek, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, MHP Bafra ilçe Başkanı Av. Hüseyin Acar ve vatandaşlar katıldı.

      Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç.Dr. Hayrettin Öztürk ve Misafir Hocalarımız iftardan önce Bafra Müftülüğünün Bafra Belediyesiyle beraber her akşam kent meydanında yaptığı ve Barış FM'den canlı yayınlanan İftar Çadırı Programına konuk oldular.

      Programın açılış Kur'an-ı Kerimini, Ankara Kocatepe Camii Baş İmam Hatibi İsmail Coşar okudu. Emekli İmam Hatip Gazelhan Bilal Demiryürek ise; kaside seslendirdi. Kendilerine, Ankara'dan gelen Devlet Korosu Kanun Sanatçısı Tanju Durak enstrümanıyla eşlik ettiler.

                            KUR'AN ZİYAFETİ BAFRA'DA İLGİ GÖRDÜ

         Aile hayatının önemini ve güzelliklerini anlatan Samsun Müftüsü Yrd.Doç.Dr. Hayrettin Öztürk, Bafralı vatandaşlara önemli bilgiler verdi.İftar Programının sohbet konuğu ise; Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk oldu.

        İftardan sonra Kent Meydanında kurulan platform üzerinde devam eden programa Bafra halkı ilgi gösterdi.

         İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk'ün sohbetiyle başlayan program Kur'an-ı Kerim ve kasidelerle devam etti. Yatsı ezanını çifti ezan şeklinde İsmail Coşar ve Bilal Demiryürek okudular.

       Teravih namazının imamlığını İsmail Coşar, Müezzinliğini ise Bilal Demiryürek yaptı. Teravih namazından sonra da program devam etti. İsmail Coşar ve Bilal Demiryürek birlikte ilahi ve kasideler seslendirdiler. Bafra Müftüsü Burhan Keleş'in yaptığı teşekkür konuşması ve dua ile program sona erdi.

             NAMIK AZGIN  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174