BAFRA KAYMAKAMI ARSLAN MAHALLE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

Bafra Kaymakamı Halis Arslan,Bafra Kaymakamlığı görevine geldiği günden buyana heyecanla beklediği mahalle ziyaretlerine nihayet en uzak mahallemiz olan Yenialan mahallesini ziyaret ederek başladı.

BAFRA KAYMAKAMI ARSLAN MAHALLE ZİYARETLERİNE BAŞLADI

      Bafra Kaymakamı  Halis Arslan, Bafra’ya bağlı en uzak mahallemiz olan Yenialan mahallesi ile, Meşeli Türkmenler, Başaran ve son olarak Esençay mahallelerini ziyaret etti.

     Yapılan ziyarette, Bafra Kaymakamı Halis Arslan’a , Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dursun, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra İrtibat Bürosu Müdürü Yakup Tulum, Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bafra Yedaş Dağıtım Hizmetleri Sorumlusu Sinan Bülbül ve Kolay Jandarma Karakol Komutanlığı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Çayanlı eşlik ettiler.

     Bafra Kaymakamı Halis Arslan, ziyaret ettiği mahallelerde bulunan muhtarlık, köy konağı, okul ve camileri de ziyaret ederek buralarda herhangi bir eksikliğin olup olmadığını da yakinen inceledi. Okul öğrencilerine kırtasiye malzemesi yanında, çikolata da dağıtarak, onlarla sohbet etti.

     Bafra Kaymakamı Halis Arslan,  beraberindeki heyetle birlikte olumlu geçen mahalle ziyaretleri sonunda kısa bir değerlendirmede bulundu.

     Kaymakam Arslan, yaptığı değerlendirme de, öncelikle bu ziyareti en uzak mahalleden başlayarak, aşağı doğru mahallelerle sürmesindeki amacının ulaşılmayan hiçbir mahallenin kalmayacağı, devletin sıcak ve şefkatli yüzünün en uzak yerde bile olsa orada gösterileceği, buralarda bulunan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının yerinde tespit edilerek ilgili mercilerce takip edileceği bilincinin anlaşılması gerektiğini, ifade etti.

    Bafra Kaymakamı Halis Arslan , “Bugünkü ziyaretimizle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ettik. Vatandaşlarımız yol, su, elektrik, telefon, sağlık, eğitim ve benzeri konulardaki ihtiyaçlarının neler olduğunu bana birebir ilettiler. Beraberimde bulunan daire müdürlerimiz de notlarını aldılar. Onlar da alanları ile ilgili konularda vatandaşı bilgilendirdiler. Gereken ne ise, o yapılacaktır. Mahalle ziyaretlerimiz zaman zaman fırsat buldukça devam edecektir” dedi.

           NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174