“BAYRAK NAMUSUMUZUN SİMGESİDİR”

Lice’de Karakol yapılmasını protesto eden PKK’lı bir grubun askeri kışladaki Türk Bayrağını indirmesi tepkilere neden oldu.

“BAYRAK NAMUSUMUZUN SİMGESİDİR”
banner195

    "Ülkenin huzurunu bozmak isteyen kansızların oyunudur. Bu provakasyonlara karşı uyanık olmamız lazımdır" diyen Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak," Bir haydut askeri kışlaya giriyor ve gönderdeki bayrağı indiriyor. Böyle bir saçmalık olamaz. O kışladaki askere, komutana sormak gerekir; siz o bayrağı korumakla görevli değilseniz sizin göreviniz nedir?" dedi.

     Şenocak açıklamasında şunları kaydetti:

     "İki gündür Lice'de gerginlik devam ediyor. Dükkânlar kapalı. Halkın ihtiyaçlarını temin etmesi zor. Bunlar kasıtlı ve bilinçli olarak yapılan şeyler. Halkı bezdirmeye yönelik, devletine karşı güvensizlik ortamı oluşturmaya yönelik eylemlerdir. PKK bunu her zaman yapmıştır. Bugünde aynı oyun peşindedir. PKK'nın meclisteki sözcüleri, Lice'de bayrağı indiren kişinin çocuk olduğu yönünde beyanlarda bulunuyorlar. Küçük bir olaymış gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kongrelerinizde de Türk Bayrağını indiriyordunuz. Bugün de aynı şeyi yapıyorsunuz. O bayrak bizim namusumuzdur, şerefimizdir. O bayrağın rengi, şehitlerimizin kanıdır. O bayrağı indirmek, bizim her şeyimizle dalga geçmek demektir. Bizi küçümsemek, dünyaya karşı önemsiz göstermek demektir. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Bu millet, 650 yıl dünyaya kafa tutan bir İmparatorluk kurmuş, hakkı, adaleti, adil olmayı, namusu, şerefi ve insanlığı dünyaya göstermiş bir millettir. Dolayısıyla o bayrak aynı zamanda bizim özgürlüğümüzün simgesidir. O bayrak İslam'ın temsilcisidir. O bayrağın altında var olan millet, kutsalına saldırılmasına izin vermez. Bunu yapanın ellerini kırar."

      "Bu hainler kan dökülmesinden yanadır. Huzurumuzu, bin yıllık kardeşliğimizi bozmak isteyen hainler ortaya çıkmış soytarılık yapmaya kalkıyorlar ama buna devletimiz müsaade etmeyecektir" diyen Şenocak açıklamasında şunlara değindi:

      "Bu provakatif eyleme karşı milletçe uyanık olmak lazımdır. Bu eşkıyaların oyunlarına gelmeyelim. Sağduyulu davranmak, ülkemizin geleceği için gereklidir. Millet olarak her türlü acıya dayanabilecek güçteyiz. Kutsalımıza saldırılmasına asla izin veremeyiz. Ancak bunlar hukuk çerçevesinde yapılabilecek şeylerdir. Devletimiz gereğini yapacaktır. Devletimize güvenelim ve eşkıyanın oyununa gelmeyelim. Askeri kışla içerisinde bulunan bayrağımızı gönderden indirtenleri de şiddetle kınıyoruz."

         NAMIK AZGIN   

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174