BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BAFRA'DA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz periyodik gerçekleştirdiği istişare görüşmeleri için Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ile bir araya geldi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ BAFRA'DA
banner195

       Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Müze sokakta incelemede bulundu. Tarihi binalar hakkında bilgi aldı.

       Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Dedeli Mahallesine yer bulmaları halinde spor sahası yapma verdi.Dedeli Mahallesi muhtarı yer gösterdi, gerekli incelemelerin sonunda eğer yer ile ilgili bir sıkıntılı durum olmazsa, Dededağında yapılan spor tesisi gibi bir tesisi mahalleye kazandıracaklarının sözünü verdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra çöp alanına geçerek orada incelemelerde bulundu.  

         Geçtiğimiz günlerde yaşanan tekne faciası nedeniyle ertelenen görüşmede Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter yardımcıları ve Fen İşleri Daire Başkanında katıldığı görüşmelerde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz “Çalışmaların istişare konusunda birbirimizle görüşmeye ihtiyacımız olduğu kanaati ve kararlılığı içerisindeyiz” dedi.

                      “BÜYÜK BİR MÜCADELENİN İÇERİSİNDEYİZ”

     Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz “ Şehirlerimizi değiştirme, dönüştürme yolunda çok büyük bir mücadele içerisindeyiz. İlçelerimizin çehresini değiştirecek programlar kolay işler değil. Mevcut eskiyi değiştirmek yeni bir oluşumun içine girmekten daha zor. Bunun için hem kaynak hem de sosyal sorunların çözüm sürecini de yönetmek gerekiyor. Bafra’mızda da buna benzer çalışmalar var. Eski Tarihi Bafra evleri var. Bazı koridorların açılıp düzenlenmesi, yeşil alan düzenlenmesi, Kuş cenneti tarafında gelişte bir çevre yolu yapılabilmesi gibi projeler üzerinde duruyoruz” diye konuştu.

                  “ZİHNİ BAŞKANLA SON DERECE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”

         Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ”Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin son derece uyumlu bakış açıcı ile bizim zevkle çalıştığımız Başkanlarımızdan bir tanesi. Bafra’mız gibi bizlerde kendisini çok seviyoruz. Kendisi ile tüm istişarelerimizi üst düzey olgunlukla gerçekleştiriyoruz. Yereldeki hassasiyetleri bizler kendisinden öğreniyoruz. Temel çalışma formatımız bu” şeklinde konuştu. 

                          “HIZLI DÜŞÜNÜP, HIZLI KARAR VERİYORUZ”

        Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ”Bafralı hemşehrilerimiz için bazı çalışmaların yavaş ilerlediği konusunda endişe olabilir. Fakat bilinmeli ki bizler, tahmin edilmeyen ölçekte hızlı düşünüp hızlı kararlar veriyoruz. Hayata geçişi ile ilgili süreçte biraz sabırlı olunması gereken güzel şeyleri tasarlayıp düşünüyoruz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

           NAMIK AZGIN 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174