BÜYÜKŞEHİR’DEN 400 MİLYON TL'LİK YATIRIM HAMLESİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçelerde gerçekleştirilecek toplamda 400 milyon TL'lik alt yapı yatırımını tek tek projelendirip planladıklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN 400 MİLYON TL'LİK YATIRIM HAMLESİ

        Bu yatırımların bütçelerini hazırlayıp iş planlarını oluşturduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, ilçelerin ortak sorunu olan yol, su ve kanalizasyon problemlerinin hepsini 2 yıl içinde çözmüş olacaklarını kaydetti.

      Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kurmaylarıyla birlikte Kavak, Havza ve Ladik ilçelerinde alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, katıldı.
       ‘KÖYLERİMİZİ HIZLA KASABALAŞTIRACAK VE CANLANDIRACAKTIR’
       Kavak'ın Dura ve Kirenlik mahallelerinin ardından Havza'nın Belalan ve Erikbelen ile Ladik'in Çadırkaya, Başlamış ve Büyükalan mahallelerinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan beton yollarda teknik incelemelerde bulunan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, daha sonra mahalle halkıyla sohbet etti. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Yılmaz, köyleri kasabalaştırma konusunda büyük çaba harcadıklarının altını çizdi. Samsun'un bin köyünden ilk etapta 250 tanesini kasabalaştıracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, "Bu köyleri belirlerken özellikle küçük de olsa meydanı bulunan, etrafında camisi, bakkalı ve okulu olanları tercih ediyoruz. Çocuk oyun alanları, kamelyalar, ışıklandırma üniteleri ve sıvasız boyasız ev kalmamasıyla ilgili küçük dokunuşlar, köylerimizi hızla kasabalaştıracak ve canlandıracaktır. O yüzden de bu yatırımlara büyük önem veriyoruz. Zamanla diğer köylerimiz de benzer çalışmalarla gelişecek'' diye konuştu.
   ‘BİN KÖYÜN TAMAMINDA FİZİBİLİTE VE PROJE ÇALIŞMALARIMIZI YAPTIK’
       Samsun'un 14 ilçesinde ve toplamda bin köyündeki yol, su ve kanalizasyon sorunlarıyla ilgili başlattıkları yatırım hamlelerinin hızla devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz,"Bu tarihe gömüyoruz. Bin köyün tamamında fizibilite ve proje çalışmalarımızı yaptık. Bunun için 400 milyon TL para harcayacağız. Yatırımların bütçesiyle ilgili planlarımızı, nereye, ne zaman ve ne yapacağımızı belirledik. 2 yıl içinde köylerimizde bu sorunların hiç birisi artık yaşanmayacak. Reçberliği ve köy ekonomilerini de geliştirir ve artırırsak, çok güzel bir hizmet etmiş olacağız, Bu mücadeleyi de sonuna kadar vereceğiz "ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz, köy ziyaretlerinde vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.
           Köksal ÖNER


 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174