YSK SAMSUN KESİN ADAY LİSTESİNİ AÇIKLADI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Milletvekili Kesin Aday Listelerini açıkladı.

YSK SAMSUN KESİN ADAY LİSTESİNİ AÇIKLADI

      Partilerin kesin aday listeleri, YSK’nın internet sitesinden yayınlandı. Konuya ilişkin YSK’dan yapılan yazılı açıklamada ise, şu ifadeler yer aldı:
       “1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin Geçici Aday Listeleri Resmî Gazete'nin 23/09/2015 tarihli, 29484 sayılı 2. mükerrer nüshasında yayımlanmış, geçici aday listesinden istifa edenler ile geçici aday listelerine yapılan itirazlar Kurulumuzca değerlendirmiş olmakla, konu incelenerek;
1. Adalet ve Kalkınma Partisinin 85 seçim çevresinde,
2. Bağımsız Türkiye Partisinin 85 seçim çevresinde,
3. Büyük Birlik Partisinin 85 seçim çevresinde,
4. Cumhuriyet Halk Partisinin 85 seçim çevresinde,
5. Demokrat Partinin 85 seçim çevresinde,
6. Demokratik Sol Partinin 85 seçim çevresinde,
7. Halkların Demokratik Partisinin 85 seçim çevresinde,
8. Komünist Partinin 85 seçim çevresinde,
9. Millet Partisinin 85 seçim çevresinde,
10. Milliyetçi Hareket Partisinin 85 seçim çevresinde,
11. Saadet Partisinin 85 seçim çevresinde,
12. Vatan Partisinin 85 seçim çevresinde,
13. Halkın Kurtuluş Partisinin 85 seçim çevresinde,
14. Hak ve Özgürlükler Partisinin 78 seçim çevresinde,
15. Doğru Yol Partisinin 67 seçim çevresinde,
16. Liberal Demokrat Partinin 61 seçim çevresinde,
seçime katılacaklarına, yukarıdaki 16 siyasi partinin, kararımız ekinde yer alan listedeki adaylarla seçime katılacaklarına, Türkiye genelinde 21 bağımsız milletvekili adayı olduğuna, adı geçen 16 siyasi parti ile 21 bağımsız adayın gösterildiği ekli listenin 2015/1794 sayılı karar metnine dâhil olduğuna, karar vermek gerekmiştir.”

İŞTE SAMSUN'UN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MİLLET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1- RIFAT YILMAZ YÜKSEK İŞADAMI
2 -NİHAT SEMİZ YÜKSEK EĞİTİMCİ
3 -MEHMET ŞEREF RAMAZANOĞLU YÜKSEK  EĞİTİMCİ
4- MEDİNE ÇETİN YÜKSEK EĞİTİMCİ
5 -ÜMİT EFE YÜKSEK MÜHENDİS
6- FATMA YILMAZ İLK SERBEST
7- AHMET ZAMAN İLK İŞADAMI
8 -ZEYNEP ÇELİK İLK SERBEST
9 -KUDRET ÖZDEMİR ORTA BİLGİSAYARCI

VATAN PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -NACİ BEŞTEPE YÜKSEK EM. TÜMGENERAL
2 -CANAN ÇEBİ YÜKSEK AVUKAT
3- MUSTAFA ALEMDAROĞLU YÜKSEK METALURJİ MÜH.
4- TEMEL ÇOLAK YÜKSEK AVUKAT
5 -ŞAKİR ŞENGÜL YÜKSEK EMEKLİ SUBAY
6 -AYŞEGÜL ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
7 -NİLGÜN YORGANCI YÜKSEK EKONOMİST
8 -GAZİ SUNGUR ORTA SERBEST
9 -ETEM KIRCA YÜKSEK MÜHENDİS

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -KEMAL ZEYBEK ORTA İŞADAMI
2- HAYATİ TEKİN YÜKSEK MİMAR
3 -ŞABAN SEVİNÇ YÜKSEK GAZETECİ
4- NESLİHAN HANCIOĞLU YÜKSEK EMEKLİ
5 -MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN YÜKSEK MÜHENDİS
6 -FATMA NECİLE ÇOKAY YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
7 -DURDANE KILIÇ YÜKSEK EV KADINI
8- CEM YILMAZ YÜKSEK ÖĞRETMEN
9- NURCİHAN TOMRUKÇU ORTA EMEKLİ

SAADET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1- HASAN BAYRAM VAR YÜKSEK HUKUKÇU
2- SÜLEYMAN KARAGÖZ YÜKSEK AVUKAT
3 -ALİ OKUTAN YÜKSEK TÜCCAR
4 -HASAN ÖZTÜRK YÜKSEK TÜCCAR
5- İLKER SILIV YÜKSEK MÜHENDİS
6- İBRAHİM GÜMÜŞOĞLU YÜKSEK EĞİTİMCİ
7 -AHMET KESER ORTA ESNAF
8 -SAFFET ERGİN ORTA ESNAF
9 -TANER ALTUNGEYİK ORTA SERBEST

DEMOKRATİK SOL PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -ÖZKAN GÜNEYOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ
2 -GÜLER ÇAYIRÇÖKEK ORTA TİCARET
3 -NİYAZİ ODABAŞ YÜKSEK İŞLETMECİ
4 -CEMALETTİN ÖNGÖR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
5- NURİ ALTIN ORTA EMEKLİ
6 -AYDIN ERGÜN ORTA MALİ MÜŞAVİR
7- MEHMET SANCAR YÜKSEK MADEN MÜHENDİSİ
8 -KADRİYE YURDAKUL İLK İŞÇİ
9- ÖNDER ÖZKAN İLK İŞÇİ

DEMOKRAT PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -ERDEM DEMİRDAĞ YÜKSEK SERBEST
2- ÇAĞDAŞ GÖKPINAR YÜKSEK İKTİSATÇI
3- MUHAMMET GÜL İLK EMLAK DANIŞMANI
4- MERAL ŞENOCAK ORTA SERBEST
5 -ALİ ÖZTÜRK İLK SERBEST
6 -MÜRSEL SARAÇOĞLU İLK SERBEST
7 -MUSTAFA KEMAL KUMBASAR ORTA SERBEST
8 -HALİL ÇİFTÇİ YÜKSEK SERBEST
9 -MEHMET AYDIN İLK SERBEST

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1- SADIK ALTAY YÜKSEK ZİRAAT MÜH.
2 -KAMİL YENEN YÜKSEK EMEKLİ
3 -AHMET FENER ORTA ESNAF
4 -YAŞAR ŞENOCAK İLK EMEKLİ
5 -YUSUF KURT YÜKSEK MİMAR
6 -LİSAN YOLAY İLK İŞ ADAMI
7 -BEKİR USLUCAN ORTA İŞ ADAMI
8 -HAYRİ AYAN ORTA İŞ ADAMI
9- HÜSNÜYE KÖMÜRLÜ ORTA EV HANIMI

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -ERHAN USTA YÜKSEK EKONOMİST
2 -HÜSEYİN EDİS YÜKSEK YMM.BAĞIMSIZ DENETÇİ
3 -YÜCEL ŞAHİN YÜKSEK İŞADAMI
4- İBRAHİM YILMAZ İLK SERBEST
5 -AYHAN CENGİZ YÜKSEK MUHASEBECİ
6 -SUAT ORTAHİSAR YÜKSEK ÖĞRETMEN
7 -DİLEK KİRAZ BENİZ YÜKSEK AVUKAT
8 -YAKUP AKIN YÜKSEK İŞADAMI
9- MİNE KAYA ORTA EMEKLİ

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -AYŞE EREN ORTA İŞÇİ
2- EMİNE GÖNÜLAÇAR İLK EV KADINI
3 -DURSUN FİGEN İLK İŞÇİ
4- MUHARREM ARİNÇ ORTA İŞÇİ
5 -SELMA KARAHAN YÜKSEK İŞÇİ
6 -HAVVA GÜMÜŞ ORTA İŞÇİ
7 -ZENNURE DEMİR ORTA İŞÇİ
8- CAHİT DEMİR İLK İŞÇİ
9 -EVREN ŞAHİN YÜKSEK İŞÇİ

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -SAMET MENTEŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
2 -HASAN ÖZTORUN ORTA FOTOĞRAFÇI
3 -HASAN ÖZTÜRK İLK SERBEST
4 -CENGİZ KAYA ORTA SERBEST
5 -SERPİL ALTUNTAŞ İLK SERBEST
6 -NESRİN BİLGİÇ İLK SERBEST
7 -GONCA ALINTAŞ ORTA SERBEST
8 -DİLEK KAYA YÜKSEK GRAFİK
9 -YAŞAR KURU ORTA SERBEST

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -İLHAN CÜRE YÜKSEK MÜHENDİS
2 -ÜMİDE AYSU YÜKSEK REKLAMCI
3 -SAİT KOCAMAN ORTA EMEKLİ
4 -NURAY BEDİRKURUM ORTA ESNAF
5 -AHMET ÇAĞİN ORTA İŞÇİ
6 -EMRE SARI YÜKSEK EKONOMİST
7 -BİRSEN AYDIN ORTA ÖĞRENCİ
8 -ABDURAMAN KARADENİZ YÜKSEK SOSYOLOG
9 -RAMAZAN ÇAVDAR YÜKSEK EĞİTİMCİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1- HÜSEYİN KÖZ YÜKSEK İŞLETMECİ
2 -TURHAN BAYRAKTAR İLK SERBEST
3- FATİH AY ORTA SERBEST
4 -ERSAN GÖRGÜN YÜKSEK SERBEST
5 -BAYRAM CANDAN ORTA İŞADAMI
6- SADETTİN SÖNMEZ ORTA SERBEST
7 -ALAEDDİN GİRİŞEN İLK SERBEST
8 -YALÇIN CILIZ YÜKSEK İŞADAMI
9 -CENGİZ CANDAN YÜKSEK ESNAF

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -AKİF ÇAĞATAY KILIÇ YÜKSEK YASAMA GÖREVLİSİ
2 -ÇİĞDEM KARAASLAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR
3- AHMET DEMİRCAN YÜKSEK TIP DOKTORU
4 -FUAT KÖKTAŞ ORTA YÖNETİCİ
5 -HASAN BASRİ KURT YÜKSEK YÖNETİCİ
6 -ORHAN KIRCALI YÜKSEK AVUKAT
7 -YILMAZ HOCAOĞLU YÜKSEK AVUKAT
8 -HÜSEYİN AVNİ ÇATAL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR
9- OSMAN AKER YÜKSEK DİN GÖREVLİSİ

KOMÜNİST PARTİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -NİLGÜN ATALAY ORTA EMEKLİ
2- SÜLEYMAN CENGİZ İLK İŞÇİ
3- GÜLSER AKSOY ORTA EMEKLİ
4 -ÖZNUR GEVZE ORTA İŞÇİ
5 -RAFİYE BAŞARAN YÜKSEK EMEKLİ
6 -ŞENEL YILDIRIM İLK İŞÇİ
7 -GÖKHAN AYDENK ORTA ÖĞRENCİ
8 -ÜLKÜ KARACAOVA ORTA İŞÇİ
9 -ZÖHRE YILMAZ YÜKSEK İLETİŞİMCİ

DOĞRU YOL PARTİSİ
S. NO ADI SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ
1 -DOĞAN EMRE YALÇIN YÜKSEK SERBEST
2 -DURİYE AKGÜN ORTA SERBEST
3 -ERCAN BULUT İLK SERBEST
4 -ERAY YÜCEOĞLU ORTA SERBEST
5- ARZU VURUŞKAN YÜKSEK SERBEST
6- MUZAFFER TUNA ORTA SERBEST
7- MELEK ESEN ORTA SERBEST
8 -SEMA MANDUZ ORTA SERBEST
9- HÜLYA ERDOĞAN İLK SERBEST


                                                      (NAMIK AZGIN Haberi)


Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174