Karadeniz Avcı Buluşması Sona Erdi

Bafra ilçesi Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından düzenlenen ‘Karadeniz Avcı Buluşması’ etkinliği tek kurşun atış müsabakaları ile sona erdi.

Karadeniz Avcı Buluşması Sona Erdi
banner195

      BAFRA'DA GELENEKSEL KARADENİZ AVCI BULUŞMASI İLGİ GÖRDÜ

      Türkiye'nin en büyük avcı buluşmalarından birisi olan 7. Karadeniz Avcı buluşması Bafra İlçesinin Kuşluğan Mahallesindeki mesire alanında yapıldı.

       Bafra ilçesinin Kuşluğan Mahallesinde düzenlenen etkinliğin ikinci gününde, Avcılar  tek kurşun atışı müsabakalarında kıyası yarıştı.

      YARIŞMA SONUNDA DERECEYE GİREN AVCILARA ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ 

     65 avcının katıldığı 100 metre mesafeli yarışmada Avcılar  hedefe 5 er kurşun attı. Yarışma sonunda 42 puan toplayan Ordu Avcılar  ve Atıcılar Derneğinden Erkan Yıldırım birinci oldu. Terme  Atıcılar ve Avcılar Derneği'nden Sedat Öğüt 41 puanla ikinci olurken, yine Ordu Avcılar ve Atıcılar Derneği'nden Hasan Kaya Furtun 40 puanla üçüncü oldu.

                           AVCILAR BAFRA'DA YARIŞTI

       Bafra  Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından düzenlenen etkinliği değerlendiren Karadeniz  Av ve Doğa Federasyonunu Başkanı Kadir Engin, "Burada Karadeniz Federasyonuna bağlı Bafra Derneğimizin etkinliği oldu. Trap atışları, tek kurşun atışları aslında işin eğlence tarafı burada amaç farklı bölgelerden avcıların bir araya gelmesi ve beraber yaşaması birbiriyle tanışması kardeşli arkadaşlık babında çok önemli bir buluşmadır" dedi.

         NAMIK AZGIN 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174