“MİLLİ İRADEYE SAYGI GÖSTERİN”

30 Mart yerel seçimlerinin ardından bazı bölgelerde meydana gelen kavgalarda yaralanma ve ölüm olaylarının olması ayrıca bazı sandıklarda şaibe haberleri vatandaşların gerilmesine yol açıyor.

 “MİLLİ İRADEYE SAYGI GÖSTERİN”
banner195

      Yerel seçimlerin ardından gelişen gerginlik üzerine bir açıklama yapan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak," vatandaşları ve siyasi temsilcileri itidalli olmaya ve sorumlu davranmaya çağırarak; vatandaşın bir tekinde bile akacak kan, hiç bir şeye değmez"dedi.

       Şenocak şunları kaydetti:

        "Seçim sonrası bazı bölgelerde üzücü olaylar meydana geldi. Seçime giden siyasilerin taraftarlarını sakin olmaya çağırması gerekiyor. Unutmasınlar ki, kan üzerinden makama oturmak en büyük şaibedir!"

        Bazı bölgelerde sandıkların açılamadığı ve hâlâ sayımların yapılamadığı haberleri üzerine de görevlileri adil davranmaya çağıran Şenocak, bu konuda şunları söyledi:

          "Kamu görevlileri yasaları ihlal etmeden görevlerini yapsın. Siyasi parti temsilcileri ve taraftarları ise kamu görevlilerinin işi zorlaştırmasın. Şaibeye neden olmasınlar. Seçimlere gölge düşürmek fayda değil zarar verir. Türkiye imajı lekelenmesin. Sayımı devam eden bölgelerimizde siyasi liderlerin sağduyulu hareket etmesi gerekiyor. Meydanlarda söylenenler unutulmalıdır. Milli irade tecelli etmiştir. Bu nedenle halkın iradesine saygı duyulmalıdır. Siyasi liderler ve temsilcileri, gerginliği yumuşatmak için açıklamalarına dikkat etmelidir. Gerginlikten kimse nemalanmaya niyetlenmesin.Ülkeye verilecek en büyük zarar kaostur." 

                                                                                                                        NAMIK AZGIN  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174