Şehit Ailesine Ev Yardımı

Bafra ilçesinin Doğanca Mahallesi Öğretmen Kamil Batmaz Caddesi Yılmaz Sokakta, 1989 yılında, Van'ın Erciş ilçesinde şehit düşen Jandarma Er Hakkı Keskin'in ailesine yapılan ev törenle teslim edildi.

 Şehit Ailesine Ev Yardımı
banner195

      Bafra Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı'nca oturulmayacak durumda olan şehit ailesine ev yardımı yapıldı.

             ŞEHİT AİLESİNE YAPILAN EV TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

      Van'ın Erciş ilçesinde, 1989 Yılında şehit düşen Jandarma Er Hakkı Keskin'in Bafra ilçesinin Doğanca Mahallesi Öğretmen Kamil Batmaz Caddesi Yılmaz Sokakta ikamet eden ailesine, Bafra Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve hayırsever vatandaşların yardımları ile yeni bir ev yapıldı.

       1989 yılında, Van'ın Erciş ilçesinde şehit düşen Jandarma Er Hakkı Keskin'in ailesinin toprak evde oturduğu ve maddi durumunun iyi olmadığını gören yetkililer, o gün başlattıkları çalışmalar ile ailenin yeni bir eve sahip olmasını sağladılar.

        Törende konuşma yapan Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci , "Kutsal bir milletiz. Niye kutsal bir milletiz? Çünkü dünya'ya nizam vermiş, zalimlerin düşmanı, mazlumların hamisi bir milletiz. Bu aziz milletin, bu kutsal milletin en önemli organlarından birisi de Türk Silahlı Kuvvetleridir. Yani Türk ordusudur. Şanlı Türk ordusunu şanlı yapan kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizdir" dedi.

        TUĞGENERAL UFUK EKİNCİ, ŞEHİT AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİ  

        Türk milletinin iki özelliğinden bahseden Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci ,"Şehitlik ve Gazilik kavramı bizim için çok önemlidir. Bizim şanımız, büyüklüğümüz, şahitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Onun için biz şehitlik kavramına, şehitlerimize dua ederiz. Türk milleti çok şehit vermiştir. Bizim Samsun ilimizde, şuanda 197 şehidimiz,131 tane gazimiz var. Bu sayılara göre de, Türkiye'de üçüncü sırada, Samsun içerisinde Bafra'da önemli sayıda şehitler ve gaziler vermiş. Bizim rakamlarımıza göre, Bafra'da 30 şehidimiz, 16 tane de gazimiz var. Bildiğim kadarıyla Bafra ilçesinde 17 tane sokağımız,3 tane caddemiz şehitlerimizin isimleriyle isimlendirilmiş, Samsun iliyle beraber, Bafra ilçesi de, gerçekten Türkiye Cumhuriyeti Devletinin namusunu korumuş, evladını gözlerini hiç kırpmadan şehit olarak vermiştir. Bizim devletimiz ve Silahlı Kuvvetlerimiz şehitlerimizin annelerini ve babalarını birer emanet olarak görür. Bu şirin, küçük ama anladığım kadarıyla, Dursun amcanın ihtiyacını giderecek kadar güzel bir ev yapıldı. Ben katkıda bulunan bütün herkese, Türk Silahlı Kuvvetler adına teşekkür ediyorum, Dursun amca'ya bu zamana kadar, bu konuyu göremediğimiz için özür diliyorum" diye konuştu. 

     Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ise,1989 yılında, Van'ın Çatak ilçesinde şehit düşen Jandarma Er Hakkı Keskin'in ailesinin Doğanca mahallesinde kullanılmayacak durumda olan evlerin yerine yeni bir ev yapıldığını söyledi. Hayırseverlerin evin yapımında katkı sağladığını belirten Bafra ilçe Kaymakamı Ali Katırcı,17 Temmuz'da şehit ailelerine yönelik iftar yemeği düzenleyeceklerini bildirdi. Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, şehit ailesine evde sağlık ve huzur içerisinde yaşamalarını diledi.

      Şehit babası Dursun Keskin ise, 60 yıldır aynı evde ikamet ettiklerini evin artık oturulamayacak durumda olduğunu, yeni yapılan ev ile rahat nefes aldıklarını açıkladı.

      Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, evin yapımında katkıda bulunan 9 hayırsevere plaket takdim etti. 

    Doğanca Mahallesi Öğretmen Kamil Batmaz Caddesi Yılmaz Sokakta bulunan evin bahçesinde iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeği öncesi Kur'an-ı Kerim okundu, dua yapıldı.

      Şehit Hakkı Keskin'in ailesine yapılan evin teslim törenine; Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Samsun İl Jandarma Komutanı J.Albay  Hacı Demirezen, Bafra Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İlhan Güngör, Şehit Gazileri Daire kısmı amiri Albay Saffet Akçin, Bafra Askerlik Şube Başkanı Serkan Savaş, Bafra İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı Üsteğmen Volkan Yıldırım, Şehit Gaziler Astsubayı Erdoğan Kapusuz, Sosyal Hizmet Uzmanı Tayfun Tazegül, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Yönetim kurulu Başkanı Saadet Var, Sulh Ceza Mahkemeleri hakimi Selçuk Saltek ve davetli vatandaşlar katıldı.  

      NAMIK AZGIN  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174