BAFRA’DA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde şehit ve gazi aileleri bir araya gelerek, manevi havayı beraber soludular..

BAFRA’DA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
banner195

İftar programı öncesinde Bafra Müftülüğüne bağlı din görevlileri tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve ilahilerin ardından dua edildi. Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin iftar sonrası yaptığı açıklamada, “Hepimiz biliyoruz ki kutsal topraklarımız uğruna canını veren şehitlerimiz, vatan, can ve namus gibi kavramları canı pahasına koruyan ve bu uğurda şehit olan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vefanın, sadakatin, millet ve vatan sevgisinin temsilcileri olan şehit ve gazilerimizin haklarını ödemek asla mümkün değildir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, milletimizin asırlarca dimdik ayakta durmasının yegâne dayanakları ve ikamesi olmayan güçleridir. Görevlerini ifa ederken uzuvlarını vatan ve millet yolunda feda eden kahramanlarımızın el üstünde tutulması, biriken sorunlarının çözülmesi ve her fırsatta minnet duygularıyla takdir edilmeleri hepimizin insani sorumlulukları arasında yer almalıdır.’’ dedi.

İftar programına, 
Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven,Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Alaçam Emniyet Müdür vekili Abdurrahman Mangan,Bafra Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Şükrü Derebey, Siyasi Parti Temsilcileri, Bafra 75.yıl Huzurevi Müdürü Nusrat Yılmaz, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile şehit ve gazi aileleri katıldı..

NAMIK AZGIN  


Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174