“SADEF’ TEN GELENEKSEL 11. İFTAR PROGRAMI”

SADEF ( Samsun Dernekler Federasyonu ) Sultangazi Belediyesi yanındaki Ramazan İftar Salonunda dün akşam Geleneksel olarak 11. sini verdiği 1000 kişilik iftar programını yaptı. Her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl 11.si düzenlenen programa ilgi oldukça yoğundu. İlahiler ve Kur-anı Kerim tilavetleriyle Ramazan ayının vermiş olduğu manevi duygularını gelen herkese yansıtılarak programa başlandı.

“SADEF’ TEN GELENEKSEL 11. İFTAR PROGRAMI”
banner195
SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş dün akşamki İftar programında misafirlere yaptığı konuşmasında SADEF olarak, geçmişten günümüze yapılan hizmetler ve çalışmalar hakkında bilgi vererek bir arada bulunmalarına vesile olan Ramazan ayının manevi duyguları pekiştirdiğini söyledi. BAŞ konuşmasına şöyle devam etti;

 “Ramazan ayı başta hoşgörü olmak üzere rahmet ve bereket ayıdır, On bir ayın Sultanı mübarek Ramazan ayına bir kez daha ermek nasip oldu. Kardeşlik duygularının arttığı, insanların birbirlerine sarıldığı bu Ramazan ayının sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Dua ve ibadetlerimizi kabul etsin.” dedi.

Konuşmasında iftar programı için gerekli desteği sağlayan Sultangazi Belediye Başkanı CAVİT ALTUNAY’ a, T.S.T.K Genel Başkanı Hasan EKŞİ’ ye, SAMKON Genel Başkanı SEZGİN GÜMÜŞ’ e, Samsun Spor İkinci Başkanı ADEM YAZICI’ ya, İSDEF Genel Başkanı BAHRİ GÖKMEN’ e, Anadolu SADEF Genel Başkanı HALİT KATI’ ya, tüm Dernek Başkanlarına ayrıca teşekkürlerini sunan SADEF Genel Başkanı Sayın Yıldıray BAŞ, Üye Dernek Başkanlarına ve iftar yemeğinde aileleri ile birlikte programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, programın hazırlanmasında emeği geçen SADEF Yönetim Kuruluna, Bölge Başkanlarına, Kadın Kolları, Gençlik Kollarına teşekkürlerini sundu.

 

SADEF’ in yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalar ile görsel slayt gösterisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program sonlandı.

 

SADEF GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Kerem Alışkan

0549 740 78 03


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174