TÜRK EĞİTİM SEN ÜYELERİYLE İFTARDA BULUŞTU

Bafra Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliği üyeleriyle iftarda bir araya geldi.

TÜRK EĞİTİM SEN ÜYELERİYLE İFTARDA BULUŞTU
banner195

 Bafra Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliği üyeleriyle iftarda bir araya geldi. Bafra Ali Kale Tesislerinde yapılan iftar programına Türk Eğitim Sen İlçe yönetimi, MHP Bafra İlçe yönetimi, Kamu-Sen’e bağlı diğer hizmet kollarının başkanları, çok sayıda Türk Eğitim Sen üyesi öğretmen ve memur katıldı.  

İftar saatinde önce bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Hakan Eroğlu, “Birazdan Yüce Allah’ın bizlere bir lütuf olarak gönderdiğine inandığım ve üzerimize borç kılınan oruçlarımızı açacağız. Bu güzel ibadet sizleri bizlerle bu güzel iftar sofrasında buluşturdu. Bundan dolayı rabbimize ne kadar şükretsek azdır” diyerek sözlerine başladı. Eroğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Türk Eğitim Sen saflarında yer alarak bir duruşun, onurun ve inancın saflarında yer almış oldunuz aslında. Menfaatsiz, karşılıksız da bir davaya bağlanılabileceğini, beklentilerin ötesinde sadece doğru istikamet üzre yürüyen topluluğun saflarında yer alınabileceğini gösterdiniz. Siz Türk Eğitim Senli olmakla sadece bir sendikaya üye olmadınız aslında. Siz Türk Eğitim Senli olmakla;

Hak mücadelesinin en onurlu topluluğunda yer aldınız. Siz Türk Eğitim Senli olmakla;

Ahlâkın, erdemin, vefanın yanında yer aldınız. Onurlu insanların onurlu mücadelesine omuz verdiniz. Siz Türk Eğitim Senli olmakla asıl gücün, nicelikte değil nitelikte olduğunu gösterdiniz. Siz Türk eğitim senli olmakla ilkelerin ve doğruların, iyi günlerde de kötü günlerde de aynı yerde yer alabilmenin yolunu gösterdiniz.  Saygıdır Türk Eğitim Senli olmak, samimiyettir. Kardeşliktir, vatanseverliktir, gönülden bağlanmaktır Türk Eğitim Senli olmak. İyi ki sizler varsınız ve iyi ki Türk Eğitim Sen var! Her daim hakkı haykıracak, hakkı tutup kaldıracak, her zaman memurun, öğretmenin yanında olacak sarp bir kaledir Türk Eğitim Sen. Bu kale, böyle inanmış üyeleri, gönül verenleri oldukça yıkılmaz ve zapt edilemez inanın.”

İftar programı Türk Diyanet Sen Bafra İlçe Başkanı Asım Kalyoncu’nun yaptığı dua ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174