Yabancı Diller Yüksekokulunda “Intercultural Day” Etkinliği

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu farklı kültürleri tanıtmak ve OMÜ’de öğrenim gören yerli ve yabancı öğrencileri kaynaştırmak amacıyla “Intercultural Day” adıyla etkinlik düzenledi.

Yabancı Diller Yüksekokulunda “Intercultural Day” Etkinliği
banner195
Uluslararasılaşmada çok önemli mesafeler kaydettik

Etkinlik, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emrah Ekmekçi’nin açılış konuşmasıyla başladı. Ekmekçi OMÜ’nün son yıllarda uluslararasılaşma yolunda çok önemli gelişmeler kaydettiğini vurgulayarak Üniversitedeki yabancı öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını ve Yabancı Diller Yüksekokulunda da bu artışın kendini gösterdiğini dile getirdi.

Müdür Ekmekçi, etkinliğe dair şunları söyledi: “Intercultural Day isimli etkinlikteki amacımız Yüksekokulumuzda dil eğitimi alan yabancı uyruklu öğrencilerle Türk öğrencilerimizin kaynaşmasını sağlamak, öğrencilerimizin kendi kültürlerini tanıtmalarına fırsat vermek, farklı kültürlerin bir arada bulunmasının oluşturduğu zenginlik konusunda farkındalık yaratmaktır.”

Kültürel zenginlik

Etkinlikte Türk ve yabancı öğrenciler kendi kültürlerini tanıtan stantlar açarak hazırladıkları posterleri sergiledi. Böylelikle bu eğlenceli etkinliğe katılan öğrenciler ve öğretim elemanları farklı kültürleri tanıma fırsatı yakaladı.

Öğrencilerin hazırladıkları stantlarda İran, Almanya, İspanya, Türkmenistan, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Nijerya, Çin, Hindistan, Japonya, Azerbaycan, Fransa, İtalya, İngiltere, İskoçya kültürlerini tanıtıcı materyaller ve yiyecekler sergilendi. Yabancı Diller Yüksekokulu yetkilileri bu etkinliği gelecek yıllarda da daha kapsamlı bir şekilde devam ettirmek istediklerini vurguladı.  

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174