AK PARTİ 13 YAŞINI KUTLADI

AK Parti Bafra ilçe Teşkilatı, Ak Parti’nin 13. yaşı münasebetiyle Bafra ilçe Başkanlığında Pasta Keserek kutlama yaptı.

 AK PARTİ 13 YAŞINI KUTLADI
banner195

      Adalet ve Kalkınma Partisi Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, AK Parti'nin 13. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan hizmetleri anlattı.

      "14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz çıktığı kutlu yolda her alanda yaptığı yatırımlarla halkımıza hizmetkâr oldu. Milletimizden aldığı güçle, Ülkemizi dünyada en gelişmiş 18 ülke arasına giren, bölgesinin lideri, yön verilen değil yön veren ülke durumuna getirdi. Biz Ak Parti ailesi olarak milletin yanında, içinde ve hep hizmetinde olduk. Kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olmak için yola çıktık, üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün hâkim olması için mücadele ettik" şeklinde konuşan Yurduseven sözlerini şöyle sürdürdü:

                 "SEVDAMIZ OLAN MİLLETİMİZE HİZMETE DEVAM EDİYORUZ"

       "Bugün gelinen noktada büyük reformları gerçekleştirebilmiş olmanın mutluluğu ile Türkiye sevdalısı liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, sevdamız olan milletimize hizmete devam ediyoruz. Siyasi hayatı boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı öncesinden başlayıp bugüne kadar haksızlığa asla boyun eğmeyen ve her zaman mazlumun yanında yer alan kişiliğiyle Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki Ak Parti, "muhtar bile olamaz" denilen günlerden iki cumhurbaşkanı ve sayısız siyasetçi yetiştiren, ülkenin ilerlemesine ve kaderine yön veren bir hareket olmuştur. Sadece ülkemiz içinde değil, tüm dünyada mazlum halkların ve ezilenlerin sesi olmaya gayret gösterdik.Artık vesayet dönemi bitmiştir. Bu partinin hamurunu millet yoğurmuş, kumaşını millet dokumuştur. Milletle kurduğu gönül bağı sayesinde halkımızın teveccühünü kazanmış ve girdiği her seçimden başarı ile ayrılmıştır. Diğer partilerin göbeğini kaşıyan adam deyip küçümsediği bu milletin, cumhurbaşkanını kendisinin seçmesini sağlamış, her türlü iradesine saygı duymuştur. Yerleşik güçlerin ve çıkar çevrelerinin baskılarına boyun eğmemiş ve sadece milletinden güç almış, yalnız milletine hesap vermiştir. "Milleti Yaşat Ki Devlet Yaşasın" anlayışından ödün vermemiştir. Başörtünle evden çıkamazsın denilen bu vatan evlatlarına sahip çıkmış, üniversiteleri ve devlet kurumlarını vesayetçi idarelerden kurtarmıştır."

         AK Partinin Türkiye'nin çehresini değiştirdiğini belirten Yurduseven," Bu millet üzerinde oyunlar oynama devri bitmiş, uluslar arası alanda, tarihinin emanetini taşıyan, dik duran politikalar üretilmiştir. Ülkemiz kendi tankını, kendi topunu, kendi uçağını, kendi roketini, kendi uçak gemisini, kendi insansız hava aracını, kendi helikopterini, kendi uydusunu ve daha nicelerini üreten, kapı kapı gezerek borç arayan değil, borç veren ülke konumuna getirilmiştir" dedi.

                         "BUGÜN MİLLETİN PARTİSİNİN 13.YAŞ GÜNÜ"

          Yurduseven,"Bugün milletin partisinin 13. Yaş günü. 13. Doğum günümüz hayırlı olsun, mübarek olsun. Ak Parti 13 yıl önce demokrasi, refah ve aydınlık için yola çıktı. 13 yıldır milletin yanında, içinde ve hizmetinde olduk.Bu millet bize inandı, güvendi ve destek verdi. Biz de bu milletimize inanıyor, güveniyor ve hizmet etmeye devam ediyoruz. 14 Ağustos 2001 yılındaki heyecanımızla ilk günkü azim ve inançla hizmet etme sorumluluğunun idraki içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Partimizin doğum günü vesilesiyle, bu harekete gönül vermiş, emekleriyle bu hareketi yükseltmiş bütün kardeşlerimize, bütün dava arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kutlu yolculuk sırasında kaybettiğimiz bütün dava arkadaşlarımızı hayırla ve özlemle yâd ediyoruz. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yolumuz hep açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun" diye konuştu.

         Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin İse, " AK Parti emsalsiz bir parti konumundadır. Çünkü hiçbir parti kurulduğu günden sonra iktidara gelmesi hiç kimseye nasip olmadı. Bu Ak Parti için bir ayrıcalıktır. Toplumun ihtiyaçlarına, toplumun beklentilerine her alanda cevap vererek hizmet verdi. Halkımızda bu hizmete karşılık cevap verdi. AK Parti değişim ve gelişimin adı olarak tanımlıyorum" şeklinde konuştu.

          Konuşmalardan sonra AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin partililerle birlikte pasta keserek, AK Partinin 13.Yaşını kutladı.

                NAMIK AZGIN  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174