Yapılan eserler baki kalacak

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Kalıcı olan bu dünyada bırakılan eserlerdir" dedi.

Yapılan eserler baki kalacak

        AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Gana'nın Accra şehrine yapılacak Furkan Cami için toplanan bağışların önemine dikkat çekti. Demir, yapılan hayırlı eserlerin bu dünyada baki kalacağını söyledi.

                                     GANALILARLA SOHBET ETTİ

          Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Çarşamba ile Kardeş Şehir olan Gana'nın Accra şehrine yapılacak Furkan Cami için Samsun'a gelen Ganalı misafirler, camii çıkışında Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile görüştü.

           Gana Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Şeyh İbrahim Ömer başta olmak üzere aralarında Gana Milletvekillerinin de bulunduğu grupla görüşen Demir, yapılması düşünülen Furkan Camii'ne Samsunluların destek vermesini istedi. Türk milletinin her zaman bu tür konularda duyarlı olduğunu belirten Demir, "Cuma namazı sonrasında toplanan paralar ve hayırsever Türk halkının bağışları ile inanıyorum ki kısa sürede, camiyi yapacak ve müslümanların hizmetine sunacaksınız" dedi.

                                     5 MİLYON DOLARLIK CAMİ

            Ganalıların kendisine, "Müslüman ülkelere en çok yardım Türkiye'den geliyor" dediğini ifade eden Milletvekili Demir, "Gana'nın en büyük camii olma özelliğini taşıyacak olan bu camiinin yapımı için herkes destek vermeli. Caminin toplam yapım bedelinin 5 milyon dolar olduğu söylendi. 10 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği söylenen camiinin Atlantik Okyanusuna bakan yüksek tepelerinden birinde inşaa edilmeye başlandığı söylendi. Artık Türkiye el açan ülke olmaktan çıkıp, el uzatan bir ülke haline geldi. Bu hayırlı projenin de tamamlanacağına inanıyorum. Bu fani dünyada yapılan eserler baki kalacaktır. Makamlar, mevkiler hep gelip geçicidir. Bu hayırlı hizmette inşallah verilen desteklerle tamamlanacak" diye konuştu.

                                   EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

      Caminin yapımında emeği geçen, katkı sağlayan başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere herkese teşekkür eden Milletvekili Demir, "Gana Dostluk ve Yardımlaşma Derneği ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'nın da emeği olan projeyi hayata geçirenlere teşekkür ediyorum. Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'nın hayırlı çalışmalarını Balkanlarda, Afrika'da gittiğim her yerde görüyorum. Caminin yapımı için fedakarlık, emek gösteren, bağış yapan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

    Görüşme sırasında AK Parti İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı İhsan Kurnaz, partililer ve vatandaşlar da yer aldı. Misafirlere Samsun simidi ikram edildi.

    Camii için bağış yapmak isteyenlerin, Albaraka Türk İncirli Şubesi'ndeki Gana Akra Furkan Camii ve Külliyesi için açılan aşağıdaki hesap numaralarına para yatırabilecekleri bildirildi.

1439950-4 TL                      TR88 0020 3000 0143 9950 0000 04

1439950-8 USD                 TR77 0020 3000 0143 9950 0000 08

1439950-11 EURO            TR93 0020 3000 0143 9950 0000 11

                                                                                                                                                        NAMIK AZGIN                                                                                  

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174