Bafra TSO Başkanı Göksel Başar’dan Üyelerine Ziyaret

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar yaptığı üye ziyaretleri esnasında Samsun Sinop karayolu güzergâhı Tosköy kavşağında hizmet veren Oda üyelerinin sorunlarını dinledi.

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar’dan Üyelerine Ziyaret
banner195

     Yapılan tadilat ve çevre yolu düzenlemesi sebebi ile mağdur olduklarını ifade eden İsmail Köroğlu konuşmasında, "Bir yıla aşkın zamandır işyerlerimiz atıl vaziyette, köprünün altında kaldık ve yan yollar yok,yan yollar olmayınca vatandaş bizi bulamıyor.Ayrıca vatandaşta Samsun-Sinop istikametini gösteren tabela olmadığından dönüp duruyor bir türlü çıkışı bulamıyor ve mağdur oluyor. Bu durumu ne kadar dile getirdiysek gündeme alınmıyor, ilgilenen yetkili de yok. Ben bu şartlar altından bir nebze kötünün iyisiyim ama diğer esnaf arkadaşlarımız daha mağdur, giriş çıkışları yok, vatandaşta esnafta herkes mağdur ama sorunlarımızı çözecek bize yardımcı olacak birisihenüz çıkmadı. Bizim sesimiz çıkmayınca onların da sesi çıkmıyor" dedi.

     Nafız Oktar,"Uzun zamandır süren bu yol çalışması sebebi ile bu bölgede çalışan bütündükkânların önünden geçen ve giriş çıkışı sağlayan bağlantı yolları kesildi. Yan tali yol olmadığı içinde şu anda irtibat yok, bunu bir an evvel Karayolları Müdürlüğünün çözmesi ve tali yolları açması lazım" diye konuştu.

     Şükrü Çeliker, "Uzun zamandır süren ve bitmeyen yollardan ötürü sıkıntımız büyük, yolların ne zaman biteceği konusunda da herhangi bir bilgi de yok, ya istimlak yapsınlar ya da yan yolları şu vakit yapacağız desinler, en azından yapacakları zamanı öğrenelim. Sorduğumuzda yapacağız diyorlar ancak icraat yok. Müşteri gelecek bir türlü işyerlerimizi bulamıyor, nerede olduğunu söylüyor bizde gidiyor müşteriyi alıp işyerimize getiriyoruz, müşterinin başka türlü bizi bulması mümkün değil. Müşteri giriş çıkış yapamıyor ve işlerimiz aksıyor ve mağdur oluyoruz. Yağmur yağınca çamur, diğer zamanlar da toz içindeyiz. Bizde bir vatandaşız bir çözüm bulunması bekliyoruz" şeklinde konuştu.

    Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, "Üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için bu konuyu gerekli mercilere bildirerek bir an evvel çözüme kavuşturulması anlamında elimizden geleni yapacağız" diye sözlerini tamamladı.

           NAMIK AZGIN   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174