İSRAİL, BAFRA’DA PROTESTO EDİLDİ

Bafra ilçesinde, sivil toplum kuruluşları platformu tarafından İsrail’in Gazze saldırıları protesto edildi.

   İSRAİL, BAFRA’DA PROTESTO EDİLDİ
banner195

      Gazze'deki yaşanan insanlık dışı olayları protesto etmek ve Filistin halkına dua etmek için Bafra Kent  Meydanında Teravih Namazı sonrası toplanan vatandaşlar,'Kahrolsun İsrail, Filistin Uyuma Müslümanlar Yanında','İsrail Gazze'den Defol' sloganları attı.

                İSRAİL'İ LANETLEYİP, FİLİSTİN İÇİN DUA ETTİLER

       Bafra Kent Meydanında yapılan basın açıklamasını Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına Avukat Murat Bircan yaptı.

        Platform adına basın açıklamasını okuyan Avukat Murat Bircan,"Müslümanlar,  evet bugün sizlere Allah-ü Tealanın bizler için seçtiği sıfatla sesleniyorum. Şu veya bu ırktan değil, şu veya bu partiden değil, zengin ya da fakir değil, şuralı yada buralı değil, sadece Müslüman. Bu sıfata haiz olmanın gereği olarak burada toplandık ve tarafımızı tüm dünyaya haykırıyoruz. Biz mazlumun yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz inşallah. Filistin'de tüm hızıyla ve acımasızlığıyla devam eden katliamı, Suriye'de, Irak'ta, Doğu Türkistan'da, Arakan'da ve daha adını bile bilmediğimiz coğrafyalarda uygulanan zulmü şiddetle kınıyoruz. Hadis-i Şerifte buyrulur ki, "Biz haksızlığı gördüğünüzde elinizle düzeltin, şayet gücünüz yetmiyorsa sözünüzle düzeltin, eğer buna da gücünüz yetmiyorsa kalben buğzedin, bu da imanın en zayıfıdır.' Bizim bu zulmü durdurmaya gücümüz yetmiyor, ama en azından bu zulümleri durdurmak için bütün uluslar arası teşkilatlara sesleniyoruz.  Lütfen elinizden geleni yapın ve bu zulmü durdurun. Filistin'de, Gazze'de tüm dünyanın gözü önünde savunmasız insanlar katlediliyor. Kundaktaki bebekler, sahilde oynayan çocuklar, anneler katlediliyor. Tüm dünya da sessiz ya da zalimin yanında.  ABD ve Almanya tarafını belli etti. Dediler ki İsrail kendini savunuyor. Bu nasıl bir savunmadır. Günahsız İnsanları katletmek nasıl savunma olur. Bunun akılla, vicdanla bağdaşması mümkün değildir. Kardeşlerim, bugün bir olma vaktidir. Bugün dua vaktidir. Yapılacak olan duaya hep birlikte, gönülden amin diyelim. Umulur ki dualarımız kabul olur, kabul olurda Rabbimiz zalimlerin üzerine ebabillerini gönderir. Filistinli çocuğun attığı taşın etkisi tanktan, toptan, füzeden daha çok olur ve bu zulüm biter. Haydi, bu mübarek günlerde hep birlikte duaya, hep birlikte gözyaşlarıyla Allah'a yakarışa "dedi.
     Basın açıklamasının ardından Hafız Mustafa Özcan Gündoğdu tarafından Fetih Süresi okundu ve dua edildi.

      Etkinliğe, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, Sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, işadamları, siyasi parti temsilcileri, mesleki oda temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

        NAMIK AZGIN 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174