‘KESİNLİKLE DOĞADAKİ HAYVANLARA ZARAR VERMEYİN’

30 yıldan bu yana kuş dolumu ve tahnit yapan Bafra Sarıçevre Mahalle muhtarı Göksal Atalay, Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ı maskamında ziyaret ederek, tahnit yapılmış bir kuş hediye etti.

‘KESİNLİKLE DOĞADAKİ HAYVANLARA ZARAR VERMEYİN’
banner195

      Uzun yıllardan bu yana kuş dolumu ve tahnit yapan muhtar Atalay,” 100’lerce kuş dolumu yaptım. Eti yenilebilen av kuşlarının dolumunu yaptım. Bu yaptığım işlemlerden kuş cenneti gezi merkezindeki kuşların dolumunu ben yaptım. Ayrıca Orman Müdürlüğüne de bir çalışma gerçekleştirdim. Doğayı sevenlere bir mesaj yollamak istersem eğer üreme ve yavru mevsimlerinde kesinlikle doğadaki hayvanlara zarar vermesinler. Gelecek kuşaklara onların kalmasını istiyoruz. Doğanın canlanması için 100 tane keklik saldık. Bu 2015 ve 2016 sezonunda köy çevresinde sülün salacağız. Ayrıca Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Çünkü bu avlanmalar konusunda hassa duruyor. Kuş cennetinin turizm için turistlerin buralara gelip gezmeleri için de büyük bir gayret sarf ettiğini görüyoruz” dedi.

     Bafra Kaymakamı Halis Arslan ise kısa yapmış olduğu konuşmasında;” Bizler doğayı seviyoruz. Kuş cennetinde yakın bir zamanda Samsun Valisi İbrahim Şahin’in direktifleri sonucunda hayata geçirilmesini planladığımız projelerimizle güzel çalışmalarımız olacaktır. Sizin uzun yıllardan beri doğada olan bu kuş türlerini doldurup sergilemeniz her yerde örnek gösterilecek bir olaydır. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

            KÖKSAL ÖNER 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174