SÖZMEZLER UNLU MAMULLER ‘GÜVENİLİR GIDA’ GIDA GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 'Güvenilir Gıda Projesi' kapsamında Bafra Sönmezler Unlu Mamullerine güvenilir gıda ödülü verildi.

SÖZMEZLER UNLU MAMULLER ‘GÜVENİLİR GIDA’ GIDA GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

          Bafra ilçesinin İsmetpaşa Mahallesi içerisinde bulunan Sönmezler Unlu Mamullerine önünde yapılan törende, açılış konuşması yapan Sönmezler Unlu Mamulleri yetkilisi Mehmet Sönmez, güvenilir işyeri sertifika törenine katılan herkese teşekkür etti. 

      Proje hakkında konuşan Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğü Gıda Kontrolorü Ziraat Mühendisi Sakine Şişman ise; " Güvenilir Gıda Projesi Kaymakamımız Halis Arslan başkanlığında, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Bafra  Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Ticaret Sanayi Odası tarafından oluşturulan komisyon tarafından yürütülen bir projedir. Projenin amacı Bafra ilçesinde bulunan gıda işletmelerinin teknik ve hijyenik şartlarının iyileştirilmesi konusunda farkındalığı artırmak ve işletmelerin bu konuda teşvik edilmesini sağlamaktır. Bafra ilçesinde 1546 adet gıda İşletmesi bulunmaktadır. Bu işletmelerin gıda denetimleri hizmetleri 5996 sayılı Gıda ve Yem Kanunu kapsamında, Bafra Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğünden görevli olan 5 gıda kontrolörümüz tarafından yürütülmektedir. İlçemizde bulunan Gıda işletmeleri yıllar içerisinde mevcut şartlarını iyileştirme konusunda sürekli kendilerini, geliştirmiş bu gelişimde Bafra Gıda Tarım Hayvancılık ilçe Müdürlüğü Gıda Kontrolörlerinin denetimlerinin ve yönlendirilmesinin büyük etkisi olmuştur” dedi.  

       Bafra Kaymakamı Halis Arslan ise, “Bugün Bafra’da, üçüncü bir işletmede, Güvenilir Gıda Ödül töreninde bulunmaktayız. Bu projemizi destekleyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümüne, Bafra Belediyemize, Bafra Ticaret ve Sanayi Odamıza, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürlüğüne ve bu ekipte görevli uzman arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnce eleyip, sıkı dokuyarak, çok hassas bir çalışma sonucu tamamen Türk Gıda mevzuatına uygun üretim yapan, muhafaza eden, saklayan, pazarlayan işletmeleri hep beraber alkışlayarak, çoğaltmak istiyoruz. Bütün mesele budur. Bu tür işletmelerin sayısı çoğalsın. İnsanların sağlıklarıyla, insanların beslenmesiyle, oynamaya, onların hayatlarını sağlıklarını tehdit etmeye kimsenin hakkı yoktur. O bakımdan bu tür işletmelere geldiğiniz zaman gözünüz kapalı alışveriş yapmalıyız ve huzur içinde oturmalıyız. Biz, senenin sonunda bir değerlendirme yaptık çok işletme ceza yemişti. Ceza yöntemiyle, bu işin olmayacağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, inşallah medyamızın da bize desteği ile Bafra’da bu tür işletmeler çoğalacak, gene önümüzdeki günlerde bir proje gündeme gelecek. Bu projede gönüllü gıda kontrolörü semineri açacağız. O arkadaşlarımız yetiştiğinde fahri olarak denetim yapacaklar” diye konuştu. 

     Konuşmasının ardından MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan ,Samsun Gıda Tarım Hayvancılık il Müdürü Kadir Güven Bafra Sönmezler Unlu Mamulü sahibi Mehmet Sönmez’e  ödülünü takdim etti.

      Sönmezler Unlu Mamulleri önünde yapılan törene; MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra ilçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Bafra Gıda Tarım Hayvancılık ilçe Müdürü Ahmet Dursun,  Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan,  işadamları, muhtarlar ve davetli vatandaşlar katıldı.

              NAMIK AZGIN  

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174