Taşımalı Servis Şoförlerine Seminer Verildi

Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde, taşımalı servis şoförlerine,’Taşımalı Yoluyla Eğitime Erişim Semineri’ verildi.

Taşımalı Servis Şoförlerine Seminer Verildi
banner195

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra toplantıda açılış konuşması yapan Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, “Biz, taşımalı sisteme çok önem veriyoruz. Biz elimizden geldiği kadar şoförlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Araçların bozulmasını bize bildirin. Araçların çok olduğu yerde araç birliği yaparak, öğrenci taşıyorsunuz. Helal kazanılan paraya, haram karıştırmayın. Denetimlerimizi bu yıl daha fazla yapacağız. Taşımalı araçta okul öncesi öğrenciyi taşımayınız. Biz, sizden sadece yapılması gerekeni istiyoruz. Bu işi yapmayanlar varsa, her zaman bizi uyarın. Ben öğrenci servisiyim diyerek, diğer vatandaşları öğrenci servisi anında taşımalı araca almayın.440 tane servis şoförümüz var. Taşımalı araç da kız öğrencilerimizi şoförümüzün yanında görmeyeceğiz. Biz, Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizin taşımalı işi en iyi şekilde yapacağınıza inanıyoruz. Taşıma da öğrenci nasıl taşınır önemlidir” dedi.  

              TAŞIMALI YOLUYLA EĞİTİME ERİŞİM SEMİNERİ İLGİ GÖRDÜ

    Şoförlerin görünümleri hakkında konuşan Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)’da görev yapan Psikolojik Danışmanı Ahmet Ergin, “İnsanın dış görünümünün birinci unsuru temiz ve bakımlı olmaktır. Beden kokularına çözüm bulunmalıdır. Deodorant ve diğer kokular aşırı kullanılmamalıdır. Saç bakımı, sakal tıraşı ve cilt bakımı düzenli yapılmalıdır. Giyim tarzımız hem özel, hem toplumsal hayatımızda hem de çalışma yaşamında kendinizi ifade ettiğiniz en önemli araçlardan biridir; aynı zamanda çevremizdeki insanlara karşı ne kadar saygılı olduğumuzun da en önemli göstergelerindendir. Kilo fazlalığı olanlar siyah, boyuna çizgili giysilerle; aşırı zafıflar ise beyaz enine çizgili giysilerle dengeyi yakalarlar. Giyim kuşamı kadar yüz ifadesi de dış görünümde önemlidir. Hoş ve ayarında bir gülümseyiş, sizin daha sıcak algılanmanızı, daha kolay iletişim kurulabilecek geçimli bir insan olduğunuzu belirtir” diye konuştu.

      Şoför görünümünün her zaman önemli olduğunu belirten Psikolojik Danışman Ahmet Ergin,”Bir ailenin yaşamı boyunca sahip olduğu en değerli varlık olan çocuklarını, okullarına götürmek ve geri getirmek amacıyla, güvenerek teslim ettikleri; servislerin içinde öğrencilerin güven ve huzurunu sağlayan, iniş ve binişlerinde yardımcı olan nitelikli bir kişidir” şeklinde konuştu.

      Daha sonra yetkililer, soruları cevaplandırdı.

            NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174