BBP: “Kimse Yok Mu'ya yapılan zulüm uzun sürmeyecek”

BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Kimse Yok Mu gönüllüsü oldu.

BBP: “Kimse Yok Mu'ya yapılan zulüm uzun sürmeyecek”
banner195

         Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Karacan, Kimse Yok Mu'ya yapılan zulmün uzun sürmeyeceğini söyledi.

         Kimse Yok Mu Deneğini ziyaret eden BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, derneğin yardım toplama yetkisinin elinden alınmasının kendilerini son derece rahatsız ettiğini belirterek, "Ziyaretimiz ile bu rahatsızlığımızı dernek yetkilileri ile paylaşmak istedik. Geçmiş olsun dileğinde bulunmak istedik" diye konuştu.  

       Karacan ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; "Ülkemiz tarihi günlerden geçiyor. Yaşanan bir süreç var. Bu sürecin de çeşitli şekilde tezahürleri meydana geliyor. Bu durum toplumda sağduyu sahibi birçok insanda rahatsızlık meydana getiriyor " dedi.

       Karacan, ülkedeki hakim olan siyasi anlayışın kendi içine düştüğü durumu örtmek için haksız ve hukuksuz bir şekilde çeşitli komplolar kurduğunu ve bunlardan bir tanesinin de Kimse Yok Mu derneğinin izinsiz yardım toplama yetkisinin elinden alınması olduğunu belirtti.

       "Bizler bundan son derece rahatsız olduk" diyen Karacan, sözlerine şöyle devam etti:

              SADECE TÜRKİYE’DE 2 MİLYON İNSAN ETKİLENECEK

        "Çünkü netice itibari ile Kimse Yok Mu bir yardım derneği. Faaliyetleri ile topladığı yardımlar ile gerek ülkemizde gerekse ülkemiz dışında ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştıran bir dernek. Ben bugün bu ziyaretimden önce bu kadar detaylı bilmiyordum. Hakikaten çok takdire şayan işlerin altına imza atan çok güzel işler yapan bir dernek. Buna rağmen yardım toplama yetkisinin elinden alınması bizi son derece rahatsız etmiştir. Buraya geldiğimizde biz sadece medyadan takip ettiğimiz kadarı ile sadece yardım yetkisinin elinden alınması olarak bildiğimiz olayın çok daha derin yansımaları olduğunu öğrendik. Buraya yurtdışında getirilen öğrenciler var şu anda. Onların mağdur olması söz konusu. Diğer tarafta dünyanın dört bir tarafında yetimlere gönderilen yardımlar var. Türkiye içerisinde kayıtlı 320 bin kayıtlı aileye yapılan yardım var. Ki onların aile fertleri ile beraber sayıları iki milyona yaklaşıyor. Bu dünyanın birçok ülkesinin nüfusuna denk. Bu kadar ciddi işler yapan bir yardım kuruluşunun engellenmesinin akılla, mantıkla, vicdanla bağdaştırmak mümkün değil. Dolayısı ile biz bu dönemde bu hukuksuzluğa karşı duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmek ve bu iyilik mücadelesini yürüten bu insanların yanında olduğumuzu göstermek amacı ile buraya geldik. Bu hukuksuzlukların sona ereceğine, badirelerin atlatılacağına ve Kimse Yok Mu’nun eskisinden daha güçlü bir şekilde ihtiyaç sahibi mağdur ailelere yardımlarını ulaştıracağına inanıyorum.”

                                         90 BİN 156. GÖNÜLLÜ OLDU

         BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan daha sonra, Kimse Yok Mu’nun başlattığı ‘gönüllü üye’ kampanyasına katılarak derneğin 90 bin 156’ncı gönüllü üyesi oldu. Karacan, “İhtiyaç sahibi birine el uzatmak, insani tatminlerin en önemlilerinden bir tanesi. Ben de bu vesile ile bir Kimse Yok Mu gönüllüsü olarak, eğer ihtiyaç sahibi birine yardımım dokunacaksa bana bu imkanı veren Kimse Yok  Mu’ya Başkan İsmail Cingöz beye ve yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

              NAMIK AZGIN  

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2014, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174