‘Milli İradeyi Temsil Edecektir’

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklamasının ardından bir değerlendirmede bulunan Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 ‘Milli İradeyi Temsil Edecektir’
banner195

          Açıklamasında; Sayın Başbakan'ın Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklaması sendikamızca olumlu karşılanmıştır. Sayın Başbakan milli iradeyi temsil edecektir, dedi.

          Şenocak açıklamasında şunları kaydetti:

          "Sayın Başbakan, hem devletin hem milletin Cumhurbaşkanı olacaktır. Bu konuda gerekli iradeye sahiptir. Kişiliğiyle bu yükün altından kalkabilecek bir siyaset adamıdır. Siyasetçi olarak, devlet adamı olarak bilgi birikimine sahip, milli ve dini bilgi ve terbiyesi şüphe götürmeyecek yeterlilikte bir insandır. Devlette vesayet tartışmalarına son vererek devletin üzerine çöreklenen bir korkuyu bertaraf etmiştir. Devletin içinde yuvalanmış gayri resmi kuruluş ve çetelerin üzerine kararlılıkla giderek devleti bu çetelerin elinden kurtarmıştır. Milletin günlük hayatını kolaylaştırıcı pek çok kanun ve yönetmelikler çıkartarak millete nefes aldırmıştır. Dünyada aciz Türkiye, aciz Başbakan görüntü ve algılarından ülkemizi ve milletimizi kurtarmıştır. Dış ilişkilerde başarılı bir politika uygulayarak ülkemizi gurur duyulan bir ülke haline getirmiştir. Müslümanların Hilafet arzularını şahlandırmıştır. Türkiye'de yeniden hilafet sancağının dalgalanacağına dair umutları körüklemiştir. Sayın Başbakan, bu nedenlerle Cumhurbaşkanlığını hak etmiştir. O makam kendisine helaldir. Başkalarının ne dediğiyle veya diyeceğiyle hareket etmeyen bir devlet adamıdır. Başkalarının kalıplarında eriyenlerden hiç olmamış, dik durmuş, onuruyla sabretmiş, Allah (c.c.)'a sığınmış bir siyaset ve devlet adamıdır. Hakk'ın, adaletin ve milletin ne dediğine bakan bir siyaset adamıdır. Sayın Başbakan, milletin özlediği ve beklediği bir Cumhurbaşkanı adayıdır. Kendisinin Cumhurbaşkanlığına aday olması nedeniyle geleceğimizden umutluyuz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Allah (c.c.)'tan milleti sevindirecek bir sonuç temenni ediyorum."

             NAMIK AZGIN 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174