Şevki Yılmaz, CHP Samsun Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Şevki Yılmaz, CHP’den Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Şevki Yılmaz, CHP Samsun Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı
banner195

 CHP Samsun Milletvekili aday adaylığını partililerin ve vatandaşların katılımıyla, Asırlık Büyük Park Cumhuriyet Salonda düzenlenen görkemli bir törenle açıklayan Şevki Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’e yüklendi.

       CHP aday adaylarının tanıtımından sonra CHP Bafra ilçe Başkanı Nihat Oktay,7 Haziran 2015’de yapılacak olan genel seçimde olumlu sonuç alacaklarını söyledi. 

        CHP’yi iktidara getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten CHP Samsun Milletvekili aday adayı Şevki Yılmaz şunları söyledi;

       “ Bu gece bana onur verdiniz. Ben bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Bu gece anladım. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Aday adayı arkadaşlarımın hepsi bir birinden kıymetli değerlidir. 7 Haziran’da, Cumhuriyet Halk Partisini iktidara getirmek için elimizden ne gelirse yapacağız. Ben CHP’ye gençlik yıllarımda girdim. 3 yıl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım, 5 yıl CHP ilçe örgütünde, ilçe Başkan Yardımcılığı yaptım. 10 yıl CHP ilçe başkanlığı yaptım.  2,5 yıl il başkan yardımcılığında bulundum ve aday adayı olmak için  il başkan yardımcılığımdan istifa ettim ve sizlerin karşısına geldim. Değerli kardeşlerim, CHP’li olmak zordur. Ama biz bu zorluğa rağmen, iş adamı olmamıza rağmen kimselere yılmak yılmayacağız. Bizi yıldıramayacaklar. CHP’yi iktidara getirdiğimiz güne kadar Şevki Yılmaz’da cumhuriyeti sevenlerde, cumhuriyetçilerde, Atatürkçülerde yılmayacak. Ben bunu sizlerin gözlerinizde görüyorum. Sizlerden bu elektriği aldım, hiç korkum yok. Allah nasip ederse, 7 Haziran’da sandıkları gümbür gümbür patlatacağız. Bafra küçük ama mega köy oldu. Büyükşehir dediler, inandınız, inandık.  Hepimiz gittik destek verdik, Büyükşehir olduk. Ne oldu büyükşehir olunca? Babamdan kalan tarlalarım arsa mı oldu? Ne oldu, o günkü değeri 10 liraydı, bu gün yine 10 lira. Bizi kandırdılar. Bütün şehir adı altında bizim suyumuzu Büyükşehir’e gönderdiler, Yusuf Ziya’ya gitti. Sebze meyve halimizi elimizden aldılar Büyükşehir adı altında Yusuf Ziya Yılmaz’a gitti. Otogarımız vardı, Bafra’ya 3 kuruş para kalıyordu onu da aldı götürdü, Yusuf Ziya’ya verdi. Sevgili başkanım, belediye başkanı mısın yoksa orada oturan bir adam mısın? Sana söylüyorum, buradan 3 ay daha kış uykusunda uyu ki; Şevki Yılmaz geldiğinde oturamayacaksın orada. Seni oturtturmayacağım, buradan Bafra’ya söz veriyorum. Yusuf Ziya Yılmaz’a geldiği takdirde, o padişahı da, 7  Haziran’dan sonra indirmek boynumuzun borcu olsun. Sizleri bu soğukta çok tutmak istemiyorum. Bir kaç konuya daha değinip bırakacağım. Ben, Bafra’da bu güne kadar bütün herkesi kucaklamaya çalıştım. CHP’li olmuş, olmamış hiç ayrım yapmadım. Bundan sonrada yapmamaya gayret göstereceğim. Ama’sı var can candır, candan olacak. Bize sahip çıkanlara bizde sahip çıkacağız. Bugüne kadar yapmadık ama bundan sonra biraz daha itinalı davranacağız bu konuda. Bizi ötelileştiremeyecekler. Biz cumhuriyetin sahibiyiz, Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Atatürk’ün kurduğu partinin neferleriyiz. Bizi kimse indiremez, indiremeyecek. Çok değerli arkadaşlarım, milletvekili olursam, Allah nasip ederse, sizler desteklerseniz size sözünü veriyorum, Şevki Yılmaz çocukluğundan bu güne neyse  milletvekili rozetini taktığımda da aynısı olacak. Sizlere namus sözü veriyorum. Sıram 1 olur, 2 olur, 7 olur, çok fark etmez. Şevki Yılmaz bırak milletvekili olmasın ama Şevki Yılmaz Cumhuriyete sahip çıkacağının sözünü veriyor. Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmadan, Bafra Belediyesini almadan, Bafralı birini de milletvekili yapmadan ölmek bana haram olsun.”    

         NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174