TÜRKİYE FUTBOL ŞAMPİYONASI AÇILIŞ TÖRENİ SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler ve Bayanlar Türkiye Voleybol Şampiyonası ile Türkiye Futbol Şampiyonası’nın açılış töreni Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki Dereköy Gençlik kampında gerçekleştirildi.

TÜRKİYE FUTBOL ŞAMPİYONASI AÇILIŞ TÖRENİ SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

      Açılış törenine; Vali İbrahim Şahin, 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Güven Özyurt, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Özel Sporcular Federasyonu yönetimi, Ghsim Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri,  kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

                                  “HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

     Türkiye Özel Sporcular Federasyonu 81 ilde, 350 spor kulübü ile her geçen gün büyüyen bir federasyon olduklarını dile getiren Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın,"  2015 yılı faaliyet programımızda yer alan futbol ve voleybol Türkiye Şampiyonası için Samsun ilimizde bir aradayız. Bize verdiğiniz destekler için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç'a Sayın Valimiz İbrahim Şahin’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekilimiz Sayın Güven Özyurt’ a  ve bütün Samsun halkımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
                                “ BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

     Değerli konuklarımız sizleri Samsun’da görmenin güzelliğini yaşadıklarını vurgulayan Samsun Valisi İbrahim Şahin," Ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın toplumla iç içe olması için çok önemli çalışmalar yapıldı. Şu anda bunun güzel sonuçlarını alıyoruz. Ben bu spor etkinliğinin Samsun’da düzenlenmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi insanlarla birlikte olmak sizlere hizmet etmek, sizlerin sorunlarını gidermek bizim en büyük görevimiz ve biz bu görevi yapmaktan son derece büyük mutluluk duyuyoruz.  Samsun ilimiz İlkadım şehri, Atatürk’ün şehri. Atatürk Cumhuriyetin kuruluşuna giden ilk adımı Samsun’a çıkarak atmıştır.  Samsun sağlık, eğitim ve aynı zamanda bir spor şehri. Samsun’da çok kaliteli spor tesisleri var. Siz değerli sporcu kardeşlerimiz yarından itibaren ilimizde düzenlenen şampiyonada spor etkinlikleri yapacaksınız. Ben sizlere müsabakalarınızda başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
                            “SAMSUN İLİMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

     "Sizler farklı illerden misafir olarak Samsun’da bulunuyorsunuz" diyen Vali Şahin,"  Samsun her yönü ile çok güzel, çağdaş ve medeni bir şehirdir. Sizlere tavsiyem spor müsabakaları dışındaki kalan zamanınızda Samsun’u mutlaka gezin ve kendi şehirlerinize döndüğünüzde Samsun’un güzelliklerini başkalarına mutlaka anlatın. Samsun ilimiz iki dönemdir Gençlik ve Spor Bakanımızı çıkaran bir şehirdir. Sayın Suat Kılınç ve Sayın Akif Çağatay Kılıç ülkemiz sporuna ve sporcusuna çok ciddi değer verdi. Bu anlamda bizlerde ilimizde spor yatırımları alanında çok ciddi mesafeler aldık.2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına Samsun ilimiz ev sahipliği yapacak. Bu organizasyonda 6 bin sporcu 10 bin spor adamı ve yüz bine yakın konuğu Samsun’da misafir edeceğiz.  Bunun için spor kenti Samsun’da gerekli olan spor tesislerinin yapılması için yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda bizlere katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza ve emeği geçen bütün herkese ben Samsunlular adına çok teşekkür ediyorum "diye konuştu.

      Samsun Valisi  İbrahim Şahin konuşmalarının ardından Özel Sporcular Türkiye Futbol Şampiyonası’na katılan spor kulüplerinin temsilcilerine katılım belgelerini verdi.

         Köksal ÖNER


Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174