ÖĞRENCİLER BAFRA MÜZESİNİ GEZDİ

Bafra Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 3-B Sınıfının 29 öğrencisi, Sınıf öğretmenleri Ayşe Uysal’ın rehberliğinde, Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret etti.

 ÖĞRENCİLER BAFRA MÜZESİNİ GEZDİ

   Ziyarette öğrenciler, Bafra'nın tarihi eserlerini inceleme fırsatı yakaladılar, eski yaşantılar hakkında bilgi edindiler. Müzede bulunan eserleri büyük bir beğeniyle izleyen öğrenciler, tarihi eserler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

   Müze görevlilerinden eserler hakkında bilgiler alan öğrenciler, güzel bir gün geçirirken bunun yanında kültürel anlamda da bilgi sahibi oldular.

  Bafra Müzesi gezisinde öğrenciler, etnoğrafik eserler ile İkiztepe kazısında çıkarılan arkeolojik buluntularla birlikte Bafra'nın geleneksel yaşam biçimi ve kültürünü yansıtan canlandırmaların yer aldığı bölümlere büyük ilgi gösterdiler.

    Öğrenciler, Bafra'da bulunan böyle bir müzenin var olmasından dolayı mutlu olduklarını, ilçenin tarihi hakkında bazı konularda kısa kısa notlar alma şansını yakaladıklarını, anne ve babaları ile beraber tekrar müzeyi ziyarette bulunacaklarını dile getirdiler.

     Bafra ilçesinde görev yapan din görevlilerinden Asım Kalyoncu, din görevlisi olarak öğrencilerin Bafra Müzesine araçla gelmesine, katkıda bulunduklarını söyledi.

                                                                                                        NAMIK AZGIN  

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174