CHP,BAFRA ADAYINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) , Bafra Belediye Başkan adayının Eczacı Kemal Ünlü olduğunu açıkladı.

CHP,BAFRA ADAYINI AÇIKLADI

     Ünlü Kültür Sanat Merkezi önünde gerçekleşen Aday tanıtım programına; CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay, CHP İl Başkan Yardımcısı Şevki Yılmaz, CHP Bafra ilçe Başkanı Nihat Oktayve çok sayıda partili partisiz vatandaşlar katıldı.

     Ünlü Kültür Sanat Merkezi önünde yapılan Aday tanıtım programı saygı duruşundan sonra İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

     Tanıtım programının açılış konuşmasında CHP Bafra ilçe Başkanı Nihat Oktay, "Bugün Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinin arifesinin yaşandığı yerel seçimler için burada toplanmış bulunuyoruz. Bugün Bafra'mız için tarihi bir gündür. Bafra'mızın geleceğini şekillendirecek, Belediye Başkan adayımızı tanıtmak için bir aradayız. Cumhuriyet Halk Partisi iki yıldır bu seçimlere ciddi olarak hazırlandı. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar ister istemez Bafra'yı da etkilemiştir. Özellikle tarıma dayalı bir ekonomisi ağırlıkta olan Bafra'mız, bu zorlukları aşmada daha da zorlanıyor. Sizlere sadece şunu söylüyorum. 12 yıl öncesinin Bafra'sını bize geri versinler. Sadece onu istiyoruz. Mazotun 920 lira olduğu, bir kilo buğdayın 430 TL olduğu, iki kilo buğdayla bir litre mazotun alındığı Bafra'mızı istiyoruz. Bugün dokuz kilo buğdayla bir litre mazotun bile alınamadığı bir Türkiye istemiyoruz. 12 yıl önce azot gübresini sekiz liraya alırken, bugün 33 liraya alıyoruz. 12 yıl öncesinin Bafra'sını onun için istiyoruz.Trafik sorununu halledememiş, koskoca şehir merkezinin iki tane dar yola sıkıştırıldığı bir Bafra'yı görmek istemiyoruz. 12 yıl öncesi Bafra'mızı istiyoruz. Sebze Halinden günde onlarca tırın kalktığı, yüzlerce işçinin çalıştığı bir Bafra'yı özlediğimiz için istiyoruz. Sanayisinde çekiç sesleri duyulmayan, köylerinde cenaze cemaatini bile zor bulan bir Bafra istemiyoruz. İşte Bafra'nın gelecekte ufkunu açabilecek Bafra'yı kültürde, sanatta, ekonomide,turizmde Karadeniz'in en büyük ilçesi olma şerefine kavuşturacak ve tüm Bafralıların ortak adayı kalbi ve gönlü Bafra için atan çok değerli hemşehrimiz eczacı Kemal Ünlü'dür. 30 Mart Bafra Bafra'mızın ve ülkemizin kurtuluşu olsun" dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay ise,"Bugün burada Samsun'umuzun en büyük ilçesi olan Bafra'mızın yıllardır, devlet bütçesinden yatırımlarını hak edipde, hakkını alamayan Bafra'mızı çağdaş şehircilik anlayışı içerisinde, projeler üretilip bu guzide ilçemizin geleceğini ekip çalışması içerisinde, hep beraber Karadenizin çağdaş bir şehri yapmak için aday belirlemede, liyakatlı ufku geniş adayımızla hizmet vermek için karşınızdayız. Ülkemizde bugün bölünmüşlük hesapları, PKKPazarlıkarı yapılıyor. Bütün Cumhuriyetçiler, el ele vererek yerel seçimler de, AK Partinin bu gidişatına son vermek için var gücümüzleçalışıp, Samsun'da il ve ilçelerde 30 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Bakanlıklılarında iddialıyız" diye konuştu. 

       "Hepimizin bildiği gibi bugün burada toplanmamızın ana nedeni Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bafra Belediye başkanlığı adaylığı görevimi açıklamaktır" diyerek konuşmasına başlayan Eczacı Kemal Ünlü ise, "Çok kıymetli arkadaşlar; Kemal Ünlü neden Belediye Başkanlığına aday oldu" diye sordu ve aday olma sebeplerini açıkladı.
CHP Adayı Eczacı Kemal Ünlü aday tanıtım programında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
       "Bafra Samsun'un en geri kalmış ilçesi durumuna getirildiği için aday oldu. Bafra Samsun'un en büyük köyü durumuna getirildiği için aday oldu. Kemal ünlü Bafra çiftçisi bitirildiği için aday oldu. Mazotunu 5 liraya, Gübresini 70-80 liraya alan, Elektriğin kilovatına 30 kuruş ödeyen, Kazancının tamamını aracılara ve devlete kaptıran, Yetmediği zaman; elinde neyi kalmışsa borcum namusumdur diye onu da satıp borcunu ödeyen bu köylüm için aday oldu.
                            "ESKİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI BİTTİ"
         Günümüzde eski belediyecilik anlayışının bittiğini ifade eden, CHP Adayı Eczacı Kemal Ünlü, "Klasik anlamdaki belediyecilik anlayışı yol yapma, suyu getirme, çöp toplama gibi işler belediyenin rutin işleridir. Bunlar zaten her belediyenin yapması gereken şeylerdir. Ama modern belediyecilik bu anlayışın dışındadır. Modern belediyecilikte insan ana hedeftir. Hizmet insan için yapılır. Bir insanın yemesinden, içmesinden, yaşamından kısaca nefes alışından bile belediye sorumludur"dedi.
                             "GENÇLER SİZLERE İHTİYACIM VAR"
           Gelecek sizlersiniz diyerek Gençlere seslenen Kemal Ünlü, "Hepinizin bu sorumluluğun bilincinde olduğunu biliyorum. Yeni bir Bafra'nın yaratılmasında hepinize ihtiyacım var. Belediyeyi dışardan gelen şirketlerin iş imkânı sağladıkları yer olmaktan çıkarıp kendi şirketleriyle, kendi öz evlatlarına iş imkânı sağlayan yer haline getireceğiz. Yapacağımız proje çalışmaları ile en az 2 bin kişiye iş imkânı sağlayacağız. Sizlerin her türlü sosyal ve kültürel sorunlarına sahip çıkacak, geleceğe güvenle bakmanızı sağlayacak ekibi Cumhuriyet Halk Partisinde hep birlikte kuracağız" diye söyledi.
                        "SİZLER BAFRA`NIN GERÇEK SAHİPLERİSİNİZ"
           Konuşmasına Bafra'nın gerçek sahibi sizlersiniz diyerek devam eden Ünlü, " Sizler var olduğunuz sürece bizler de varız. Bir ülkenin şekillenmesinde, geleceğe güvenle bakmasında sizlerin payı yadsınamaz. Çocuklarımızın geleceği için hep beraber çalışmak zorundayız. Yarınından umutlu olan, gelecek kaygısı olmayan gençleri birlikte yetiştirmek zorundayız" şeklinde konuştu.
          "35 YILDIR BAFRA AYNI İNSANLAR TARAFINDAN YÖNETİLİYOR"
           Bafra'nın 35 yıldır aynı kişiler tarafından yönetildiğini ifade eden Ünlü, "Bafra bu süre içinde bir arpa boyu yol gidemedi. 30 yıl önce doğan bir çocuk bu gün 30 yaşına gelmiş olmasına rağmen yine aynı kişilerin adını belediye başkan adayı olarak duymaktadır. Bafra bunu hak etmiyor.  Eğer Bafra, 30 yıldır kendini yönetecek adayı çıkaramıyorsa bu bizler için bir ayıp, bir eksikliktir. Bundan dolayı Bafra`nın önünü açacak, sosyal, demokrat bir belediyecilik anlayışına ihtiyaç vardır. İşte kemal ünlü bunun için sizlerin karşısına çıkmış ve aday olmuştur" şeklinde konuştu.
                                           "NEDEN CHP?"
           CHP Bafra adayı Kemal Ünlü neden CHP'den aday olduğunu şu sözlerle açıkladı: "Ülkenin içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Ülke iyi yönetilmiyor. Cumhuriyetimiz tehlike içindedir. Bu kötü duruma dur diyecek, ülkemizin değerlerine sahip çıkacak, yüce önderimizin kurduğu parti Cumhuriyet Halk Partisi olduğu için CHP'yi seçtim. Cumhuriyet Halk Partisi Bafra Belediye Başkan adayı Eczacı Kemal Ünlü konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
                         "GÜN BAFRA'YA SAHİP ÇIKMA GÜNÜ"
        "Saygıdeğer hemşehrilerim; gün, birlik olma günüdür. Gün, Bafra'ya sahip çıkma günüdür. Bafra'ya hizmet etmek, ona sahip çıkmak her Bafralıyım diyenin asli görevidir. Bafra'yı yeni ufuklara taşıyacak bir vizyonla işte karşınızdayım. Haydi, hep beraber, birlikte,  el ele, yeni bir Bafra için yürüyelim. Yolumuz aydınlık, geleceğimiz birlikte olsun. Allah yolumuzu açık etsin. 30 Mart'ta altı okun altında buluşmak üzere esen kalın, sağlıcakla kalın."

       Aday tanıtım programına katılanlar, CHP Bafra Belediye Başkan adayı Eczacı Kemal Ünlü'yü tebrik ederek, başarılar dilediler.  

                                                                                            NAMIK AZGIN 
banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174