BAŞAR:”BAFRA OSB ÜLKEMİZİN İLK MEDİKAL İHTİSAS OLACAK”

Bafra ilçesinde bulunan OSB yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

BAŞAR:”BAFRA OSB ÜLKEMİZİN İLK MEDİKAL İHTİSAS OLACAK”
banner195

     Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar medikal sanayicilerin Bafra OSB ye gelmeleriile ilgili bir açıklamada bulundu.

    Konu ile ilgili olarak kendilerine ait  sanayi bölgesi kurulmasını isteyen medikal tıbbi alet üreten firmaların, Bafra Organize Sanayi bölgesinin ikinci etabında imarı tamamlanmış 700 dönüme yakın alana medikal ihtisas organize sanayi kurulması için çalışma başlatıldığını söylediler.

     Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, "Medikal sektöründe faaliyet gösteren firmaların kurduğu mediküm ( medikal kümelenme derneği) ile altı aya yakın zamandır temas halindeyiz. Karşılıklı ziyaretler yaptık. En son Samsun Valimiz Hüseyin Aksoy ile bir araya geldik. Sayın Valimiz aynı zamanda Bafra organize sanayi bölgemizinde müteşebbis heyet başkanıdır. Kendilerine bugüne kadar gelinen süreç ile ilgili bilgi verdik. Bafra OSB nin ikinci etabının medikal OSB ye dönüştürülmesi için yapılması gerekenlerle ilgili bir çalışma başlatılmıştır. Medikal sektörü emek yoğun bir sektördür. Bu alanda Samsun da yaklaşık 1200 kişi çalışmaktadır. Ciddi miktarda bir ihracatı ve ihracat potansiyeli vardır. Medikal tıbbi alet üreten firmalarımız da Bafra ya gelmek istiyorlar. Bürokratik ve yasal işlemler incelenecek. İnşallah bu gerçekleşir ise Bafra OSB ülkemizin ilk medikal İhtisas OSB olacak"dedi.

NAMIK AZGIN

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174