SAMSUN YEREL BASIN MENSUPLARI BAŞKENT'TE HIZLI TREN İLE BULUŞTU

Samsun-Ankara Hızlı Tren projesi ile ilgili yerinde gözlem yapmak amacıyla, ajans ve yerel medya temsilcilerini Ankara-Konya Hızlı Tren seyahati ile buluşturdu.

SAMSUN YEREL BASIN MENSUPLARI BAŞKENT'TE HIZLI TREN İLE  BULUŞTU

       Samsun’un ticaretine büyük katkı sağlaması düşünülen ve uzun yıllardır gündemde olan Samsun-Ankara hızlı tren projesinin 2019 yılında hayata geçmesi planlanıyor.

       Samsun hattının yenilenmesinin ardından hızlı tren projesinin de hayata geçeceği ifade edilirken, proje öncesi hızlı trenle seyahat eden Samsun’un yerel medya temsilcileri hızlı trenin hem konfor hem de zaman açısından Samsun için büyük bir kazanım olacağını kaydettiler.

        Karayolu ile 262,5 kilometre olan Ankara-Konya arasındaki güzergah 3 saat 54 dakika sürüyor. Yüksek Hızlı trenle bu süre 1 saat 40 dakikaya düşüyor. Saatte 260 kilometre hıza çıkabilen hızlı trenin yaklaşık 6 saat süren Samsun-Ankara arasını ise 2 saate indirileceği kaydediliyor.

        “SAYIN VALİMİZ İLE BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR”
Samsun Valiliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay yaptığı açıklamasında, “Samsun Valiliği olarak söz konusu gezi programımızı bugün ajans ve yerel medya temsilcilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Gezimizin amacı Yüksek Hızlı Tren yolculuğunun sağladığı avantajlar ve yaşattığı konforu basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte yerinde bizzat test ederek  Samsun kamuoyunda bu konuyla ilgili farkındalılık oluşturmaktır. Bu gezi sonrasında Sayın Valimizin de katılacağı toplantıda geziye katılan basın mensubu arkadaşlarımız izlenimlerini ve düşüncelerini paylaşacak. Temennimiz o dur ki, Karadeniz Bölgesi için 2019 yılında hayata geçirilmesi düşünülen Yüksek Hızlı Tren’in daha yakın bir zaman diliminde ilimizle buluşmasını hızlandırmaktır. Gezi programının düzenlenmesinde bize bu fırsatı veren Valimiz Sayın İbrahim Şahin’e ve ayrıca, yoğun gündemlerine rağmen gezi programımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan basın mensubu arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.
          Köksal ÖNER

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174