SAMSUN’DA 1 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, çeşitli sivil toplum örgütleri ve sendikaların üyelerinin katılımıyla kutlandı.

SAMSUN’DA 1 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI
banner195

       Eğitim Sen Bafra Temsilciliği Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan 1 Mayıs İşçinin Emekçinin Bayramına büyük bir coşku ile katıldı. 

        Saat 10:00 da Bafra Eğitim Sen Temsilciliğinde toplanan eğitim emekçileri ve dostları Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılacak 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere, Samsuna hareket etti.

         Samsunda demokratik kitle örgütlerinin toplanma alanı olan TCDD Ray Apartmanı önüne gelen Bafralı eğitim emekçileri, Bafra Eğitim Sen Temsilciliği pankartı arkasında toplandılar. Saat 13:30 da yürüyüşe geçen eğitim emekçileri, yürüyüş güzergahı boyunca attıkları sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanında yapılan 1 Mayıs Kutlama alanına ulaştılar.

          KESK, DİSK ve TÜRK-İŞ'in oluşturduğu tertip komitesinin öncülüğünde bir çok sendikanın ve kitle örgütlerinin katıldığı alanda, işçinin ve emekçinin bayramında atılan sloganlar ve türküler eşliğinde 1 Mayıs Kutlamaları Samsun Cumhuriyet Meydanında büyük bir coşku ile  kutlandı. 

           Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde toplanma alanına giren herkesin üzeri arandı. Yapılan konuşmaların ardından halaylar çekilip, şarkılar söylendi. Kutlamalar, olaysız sona erdi.

        NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174