Şenocak,‘Camiye koşalım, Kuran’la buluşalım’

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, az Kur’an kurslarının başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, ‘Camiye koşalım, Kuran’la buluşalım’ temasıyla başlatılan kursların hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

 Şenocak,‘Camiye koşalım, Kuran’la buluşalım’
banner195

     Şenocak yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

     "Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur'an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur'an kurslarının başlaması sevindiricidir. Diyanet'in bu konulardaki çalışmalarını takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Anne ve babaların bu kurslara ilgi göstermesini temenni ediyoruz."

    "Toplumu her türlü huzursuzluk ve ahlaksızlık batağından kurtarmaya yönelik bu tür çalışmaların desteklenmesi gerekir. Bu tür çalışmalar, karanlığı aydınlatacak, geleceğimize ışık olacak çalışmalardır"diyen Şenocak açıklamasına şöyle devam etti:

     "Milletin yararına olacak çalışmalar, milleti şüphesiz sevindirir. Bu kurslara katılacak çocuklarımızın yüreğini huzur kaplayacaktır. Allah(c.c.)'ı tanımak, Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in yolundan gitmek, güzel ahlakla donatılmış olarak gelişmek ve büyümek şüphesiz daha çok çocuklarımız üzerinde olumlu etki oluşturacaktır. Bu nedenle sevinç ve mutluluk içindeyiz. Camiye gelen çocuk, cemaat kavramını öğrenecektir. Bu, çocuğun gelecekteki yaşantısını olumlu etkileyecektir. Mihrap, minber, dini hayat, çocuk için pek çok olumlu gelişmelere neden olacaktır. Bu vesile ile sevinçli ve mutluyuz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ahlaklı ve dini bilgiler ile donatılmış olarak büyümesini sağlayacak çalışmaları yapan Diyanet gibi bir kurumun olmasından dolayı da ayrıca huzurlu ve gelecekten ümitliyiz. Camilerimiz Allah(c.c)'ın evleridir. Yüce Allah (c.c), Kur'an-ı Kerim'de "Mescitler evimdir," diye buyuruyor. Bu itibarla Allah'ın evinde Nur ile tanışan çocuk, başta ailesi olmak üzere çevresine ve içinde bulunduğu topluma davranışları, konuşmaları ve yaşantısıyla örnek olacak ve güzellikler katacaktır. Anne ve babalara büyük görev düşüyor. Yaz Kur'an kurslarına çocuklarını göndersinler. Çocuklarını manevi ilmin hazzından, doyumundan eksik etmesinler. Camilerimiz çocuksuz olmamalıdır. Çocuklar çiçek gibidir. Onların bulunduğu her ortam güzelleşir. Onların güzelliğini manevi Nur'un güzelliğiyle birleştirdiğimizde her şey güzel olur. Bu nedenle çocuklarımızın Müslüman kimliğiyle yaşamalarını sağlamak, onları güzel ahlakla donatmak, iyi birer fert olarak yetiştirmek anne ve babaların sorumluluğundadır. Şüphesiz bunun ecrini Yüce Allah (c.c) verecektir. Unutmayalım ki, çocukları seven bir Peygamber'in ümmetiyiz. Çocukları camilerden uzaklaştıracak davranışlarda bulunmayalım. Çocuklar, olumsuz davranış ve söz nedeniyle camilerden kaçarsa bunun hesabını Allah(c.c)'a veremeyiz.‘Camiye koşalım, Kuran'la buluşalım' yaz Kur'an kurslarını bu sıcak mevsimde, Ramazan'ın kutsi ibadeti ile birleştirerek büyük bir özveri ile verecek olan din görevlilerine, çocuklarımıza, anne ve babalara ve tüm Müslümanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum."

                 NAMIK AZGIN  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174