SEVGİYLE UZANAN ELLER YAZ KAMPI KOLAY MAHALLESİNDE İLGİ GÖRDÜ

Bafra ilçesinin Kolay Mahallesinde bulunan EÜAŞ Altınkaya (HES) İşletme Müdürlüğünde, ‘Sevgiyle Uzanan Eller Projesi’ etkinlikleri çerçevesinde, Bafra Kaymakamlığı önderliğinde, Bafra Kızılırmak İlkokulu koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Sevgiyle Uzanan Eller Yaz Kampı ‘ ilgi gördü.

SEVGİYLE UZANAN ELLER YAZ KAMPI KOLAY MAHALLESİNDE İLGİ GÖRDÜ

         -“Çocuklar ve Gençler Bizim Çiçeği ve Geleceğimiz İçin Umudumuzdur” 

       Çocuklarına sahip çıkmayanın geleceğine sahip çıkmayacağını belirten Bafra Kaymakamı Halis Arslan, “Sevgiyle uzanan Eller Projesi, yaklaşık 6 ay önce yine böyle izci kampında atıldı. Adı sevgidir. Sevginin olduğu yerde şiddet olmaz. Sevginin olduğu her mekânda, bütün kötülükler yok olur. Bütün akrepler yok olur. Bütün melekler sevginin olduğu yerde çoğalır. Onun için biz bu projenin adını şiddetin panzehiri olsun diye, çocuklar birbirini sevgiyle kucaklasın diye, başına sevgi koyduk. Onun için bu proje giderek büyüdü. Bu proje başlangıçta 150 kişiyle başladı bu proje, şuanda binler civarında devam ediyor. İlk olarak bu projeyi iki okulda başlatmıştık. İlk olarak Dededağı ilköğretim okulu, Kemalpaşa ilköğretiminde başlattığımız bu projeye, Mustafa Kemal Paşa ilköğretim Okulu, Cumhuriyet ilköğretim okulu da katıldı. Ben istiyorum ki; Bafra’da tüm ortaokulların hepsi bu projeye katılsın. Bu proje de, 12 dal arasında, futbol, voleybol, basketbol, Wu-Şu, Hentbol, güreş, tiyatro, müzik, yüzme kursları devam ediyor. İlk defa Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesislerindeki Havuz ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesi' çocuklarına açılmıştır” dedi.

                             İZCİ KAMPINDA KAMP ATEŞİ YAKILDI

       'Sevgiyle Uzanan Eller Projesi' kapsamında, 8 bin çocuğun kabiliyetleri doğrultusunda, 12  branşta sürdürülen faaliyetlerin devam ettiğini  belirten Bafra Kaymakamı Halis Arslan, ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesine’ maddi, manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti.

      'Sevgiyle Uzanan Eller Projesi' etkinlikleri çerçevesinde, iki günlük kamp programında 6 lider, 60 izciden oluşan grup tarafından kamp ateşi yakıldı.

       Kamp ateşi yakılmasıyla başlayan gösteriler izci öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli skeçler, gösteriler, şarkılar ve folklor gösterileriyle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

       Sevgiyle Uzanan Eller Projesi’ etkinlikleri çerçevesinde, Bafra Kaymakamlığı önderliğinde, Bafra Kızılırmak İlkokulu koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Sevgiyle Uzanan Eller Yaz Kampı ‘programına, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Samsun ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan,Bafra Müftüsü İsmail Çiçek, Bafra Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Bafra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak,Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Hatipoğlu, İzci lider Öğretmenleri ve izci öğrenciler, izci ateşi yaktılar.

      İzci öğrenciler, Sevgiyle Uzanan Eller Projesi’ etkinlikleri çerçevesinde, yakılan izci ateşi ile çeşitli gösteriler yaptılar.  

      Bafra Kaymakamlığı önderliğinde, Bafra Kızılırmak İlkokulu koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Sevgiyle Uzanan Eller Yaz Kampı ‘ kampa katılan tüm izciler tarafından ateşin etrafın da izci şarkısı söylenmesiyle sona erdi.

        NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174