"ESNAFI BORÇ BATAĞINDAN KURTARACAĞIZ"

Edis, 13 yıldır AKP'nin uyguladığı ekonomik politikaların iflas ettiğini ve bunun da tüm Türkiye'yi ekonomik darboğaza soktuğunu belirterek "Küçük ve orta esnafı, AKP iktidarı tarafından içerisine itildiği borç batağından MHP iktidarıyla kurtulacağız" dedi.

     MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, 13 yıldır AKP'nin uyguladığı ekonomik politikaların iflas ettiğini ve bunun da tüm Türkiye'yi ekonomik darboğaza soktuğunu belirterek "Küçük ve orta esnafı, AKP iktidarı tarafından içerisine itildiği borç batağından MHP iktidarıyla kurtulacağız" dedi.
    Samsun'un her ilçesinde sokak sokak esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Hüseyin Edis, Atakum' da da pazar esnafını ziyaret ederek seçim beyannamesinin de esnafa nasıl sahip çıkacaklarını anlatmayı sürdürüyor.


    "Özellikle son dönemlerde ülkemizde ekonomide yaşanan ciddi sıkıntılar herkesi sıkıntıya sokarken en büyük darbeyi ise esnafımız aldı diyen Edis, 13 yıldır AKP'nin uyguladığı ekonomik politikaların iflas ettiğini ve bunun da tüm Türkiye'yi ekonomik darboğaza soktuğunu belirterek tek kurtuluşun 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP İktidarı ile mümkün olacağını söyleyerek, küçük ve orta esnafın AKP iktidarı tarafından içerisine itildiği borç batağından MHP iktidarıyla kurtulacağını belirtti.


     Türk Milleti'nin gerçekleri gördüğünü ifade eden Edis, "Özellikle son dönemlerde ülkemizde ekonomide yaşanan ciddi sıkıntılar herkesi sıkıntıya sokarken en büyük darbeyi ise esnafımız aldı. Biz iktidar olduğumuz zaman yatırım yapan, istihdam sağlayan girişimcilere vergi indirimi yapacağız. Vadeli satışlarda KDV erteleme sistemi getireceğiz. Yeni iş yeri açan esnaflarımıza beş süreyle vergi ve prim ayrıcalığı tanıyacağız. AVM Yasasını toptan değiştirerek küçük esnaflarımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Bu çalışmaları yaptığımız zaman hem esnafımız rahat bir nefes alacak hem de ülkemizde ciddi manada yaşanan ekonomik darboğaz ortadan kalkacak" şeklinde konuştu.


  - “AVM YASASI DÜZENLENECEK”


     Edis, MHP'nin esnafa yönelik projelerini şöyle özetledi:


    "AVM yasası olarak anılan yasa tümüyle yenilenecektir. Yeni işyeri açan ve istihdam yaratan esnaf ve sanatkâra beş yıl süreyle gelir vergisi muafiyeti getirilecektir. Yeni işyeri açan esnaf ve sanatkârın kendi adlarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. 36 Esnaf ve sanatkârların gelirlerinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulaması başlatılacaktır. Geçimini tek araçla temin eden şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan KDV ve ÖTV alınmayacaktır. Akaryakıt kaçakçılığı önlenecek, buradan elde edilecek gelir yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt temini için kullanılacaktır. Şoför, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının taşımacılık yapabilmesi için zorunlu olan yetki belgeleriyle ilgili uygulamalar ve ücretlendirmeler, yapılacak yeni düzenlemelerle şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır. Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır. Esnaf ve sanatkârımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesilmesi uygulaması kaldırılacaktır."


    NAMIK AZGIN  

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174