MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, 19 Ekim 'Muhtarlar Günü' dolayısıyla Çarşamba İlçesi'ndeki muhtarlarla Göl Restaurant'ta düzenlenen yemekte bir araya geldi.

MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşıdığı ve sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da talimatıyla resmileşen 19 Ekim Muhtarlar Günü ilk kez kutlanmaya başlandı.
    Günün anlam ve önemine binaen baba ocağı Çarşamba ilçesinde görev yapan muhtarlar onuruna akşam yemeği veren Milletvekili Köktaş, "Devletimizin temel taşı olan muhtarlık camiası, milletimize hizmet yolunda ilmik ilmik dokuduğu kutlu yürüyüşünde bugün kendi gününü kabulünün görme bahtiyarlığına ulaşmış olması bizleri de çok mutlu etmiştir." diyerek muhtarların gününü kutladı.


     Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan, 950 lira olan muhtar maaşlarının askeri ücrete endeksleyerek 1300 liraya çıkacağı müjdesini hatırlatan Milletvekili Köktaş, AK Parti olarak muhtarlara çok önem verdiklerini ve önemsediklerini söyledi.


    Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Karaduman, Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Veysel Oduncu ve AK Parti Çarşamba Mahalle Başkanları'nın da katılımı ile gerçekleşen yemekte Milletvekili Köktaş, "Muhtarlar olarak sizler toplumun kılcal damarlarısınız. Bunun için sizlerin görüş ve düşünceleri bizim için çok önemli. Siyasi partiler ve hükümetler arasında muhtarlarımıza en çok ilgiyi ve desteği AK Parti göstermiştir. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da belirli aralıklarla muhtarlarımızla bir araya gelerek sorunlarını dinliyor ve birlikte çözüm üretiyorlar. Yine böyle bir buluşmada Cumhurbaşkanımız tarafından gündeme getirilen ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da talimatıyla resmileşen 19 Ekim Muhtarlar Günü sizlere gösterilen önemin en büyük göstergesidir. Ve böyle bir günde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından Trabzon'da yaptığı miting konuşmasında, 950 lira olan muhtar maaşlarının askeri ücrete endeksleyerek 1300 liraya çıkacağı müjdesini vermesi de sizin gününüze ayrı bir anlam katmıştır. Şundan da hiç şüpheniz olmasın ki, Türkiye ekonomisi büyüdükçe, Türkiye'nin imkânları arttıkça, muhtarlarımıza verilen desteklerde artacak, Haklar konusunda, yetki ve imkânlar konusunda muhtarlarımızı, muhtarlıklarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gününüz bir kez daha hayırlı uğurlu olsun" dedi.


     Yemek programı sonrası Dikbıyık ve Irmaksırtı mahallelerinde giden Milletvekili Köktaş'ı burada miting havasında hemşehrilerine seslendi. "Ben sizin öz evladınızım. Sizin tarlanızın mahsulüyüm. Bugüne kadar olduğu gibi yine sizlere hizmet etmek için varım. Muhalefet partilerinin bu bölgede seçilecek yerden Milletvekili adayı yok. Bunun için sizlerden 1 Kasım da güçlü bir destek istiyorum" diye konuştu.


     7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar Türkiye farklı olayları, farklı gelişmeleri, farklı konuşmaları ve farklı davranışları gördüğünü belirten Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti:


     "Bu süreç içinde ülkemizin sıkıntıya düştüğü dönemlerde istişare edilmesi, konuşulması ve üzerinde tartışılması, görüş alışverişi yapılması gereken konularda dahi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun takındığı tavır, buradan nasıl siyasi rant elde edebilirim gayretleri içinde olması gerçekten bizleri üzmüştür. Öyle ki; Sayın Kılıçdaroğlu'nun Ankara da yaşanan menfur terör eylemi sonrasında Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinden sonra toplantının maksadına uygun olmayan şekilde seçim propagandası yaptığını gördük. Toplumu derinden yaralayan acıyı siyasi malzeme haline getiren Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu hiçte hoş olmayan bir durumdur.Ayrıca, CHP’nin Ankara’daki patlamaya bakış açısı HDP’nin “katil devlet” söylemiyle birebir örtüşmektedir. PKK’nın terör eylemlerini gündem dahi etmeyen CHP, HDP ile birlikte söylem kardeşliği yapmakta, HDP ile aynı dili ile konuşmaktadır. Bu kapsamda, terörden, dış politika gelişmelerine CHP’nin memleketin karşı karşıya olduğu hiçbir tehdit karşısında milli bir tutum takınmadığını yine bu süreç içinde görmekteyiz. Özellikle son dönemde AK Parti teröre karşı mücadele yürütürken, CHP’nin PKK ile aynı dili kullandığını ve adeta terör örgütüne meşruiyet sağlayan açıklamalar yaptığını da ifade etmek istiyorum. Yine HDP ile benzer şekilde “Türkiye IŞİD ile mücadele etmiyor” diyen CHP’lilere ise şunu ifade etmek istiyorum. Türkiye çapında yapılan operasyonlarda hem bireysel hem de uluslararası koalisyonla birlikte IŞİD’e karşı etkin bir mücadele vermektedir. AK Parti olarak DAEŞ (İŞİD) konusunda en hassas biziz. Çünkü DAEŞ dinimizin kavramlarını istismar etmektedir" diyerek sözlerine son verdi.

         NAMIK AZGIN  

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174